Moravská SaŠA završila své dva roky

Moravská SaŠA završila své dva roky
12. června

Pokud se dá říct, že minulý měsíc SaŠA maturovala, tak tentokrát státnicovala.

Účastnící Salesiánské školy animátorů – přesněji jejího „běhu K“ – se totiž sešli na posledním víkendu, kdy absolvovali zbývající předměty nutné k získání osvědčení na hlavního táborového vedoucího. A vše vyvrcholilo nedělními testy tvořenými 30 záludnými otázkami – takovými malými státnicemi.

IMG_6118

Jelikož „běh K“ je tzv. moravský, kdy účastníci jsou ze salesiánských středisek z Žabovřesk, Líšně a Zlína a z turistického oddílu z Otrokovic, měl jsem velkou radost, že tentokrát jsme se sešli „u nás“ v Kobylisích. Našim moravským kamarádům se Praha moc líbila. Přece jenom takový pohled na Prahu ze střechy kostela sv. Terezičky a ještě hezčí výhled z kobyliské komunitní jídelny na Hradčany, to doma nemají. Natož pak naše fotbalové hřiště s umělým trávníkem a gumovými kuličkami asi osmé generace.

IMG_6063

Mladí adepti se dozvěděli mnoho informací o řízení a koordinaci tábora, ale i o vedení dokumentace nebo zásadách krizového managementu na táboře.

Vše dobře dopadlo, nikdo ze 13 animátorů neměl v testu víc než 2 chyby, což znamenalo, že všichni s přehledem získali tento cenný ministerský papír, který jim umožní vést tábory dokonce i pro více než 30 dětí.

IMG_6051

Všem jim přejeme, aby nejen poznatky a zkušenosti, ale i nové vztahy, které na Saše získali, dále rozvíjeli, využívali pro dobro druhých a sami žili naplno své lidství i vztah k Bohu.

Za poslední víkend vylíčil Gambi

stat se dobrovolnikem

NOVĚ: naše videa

Desítky zajímavých videí pro vás.

 

Pomáhejte s námi

Staňte se členem Klubu přátel a pomáhejte s námi!

  • 700 rupií (260 Kč) - měsíc života dítěte v internátu v Golaghatu (Indie)
  • 50 000 kožských franků (1000 Kč) - snídaně na týden pro 90 dětí v internátu Bakanja (DR Kongo)
  • 30 bulharských levů (400 Kč) - 40 cihel na stavbu školy ve Staré Zagoře (Bulharsko)

Registrujte se ZDE .....

... a pomáhejte s námi!

čra_small

mvcr-logo

Srdečně děkujeme za podporu!