Loga v tiskové kvalitě

Logo Adopce nablízko, tvořené třemi stylizovanými postavičkami, vzdáleně vychází ze salesiánského loga, které rovněž symbolicky znázorňuje tři postavy.
Mohou také symbolizovat označení místa na mapě, konkrétní umístění, cestování a ukotvení člověka.
Jednotlivé barvy postaviček v logu Adopce nablízko značí kulturní a geografickou rozmanitost i to, že vnější odlišnost je jen zdánlivá – můžeme navenek vypadat každý trochu jinak, ale všechny nás uvnitř spojuje touha po Lásce.
Logo působí pozitivně a mladistvě a vyzařuje energii, stejně jako mladí lidé, kteří se vydávají pomáhat dětem a mládeži do celého světa.
Použitý font i červená barva jsou totožné s logem Sadby a vzájemně se tak graficky doplňují.

Logo Adopce nablízko

Logo Sadby je tvořeno grafickým prvkem zobrazujícím růst rostlinky – mladého člověka a nápisem SADBA. Může být doplněno sloganem Rosteme společně s mladými.
Grafický prvek (obrázek) představuje semínko, které roste a mění se ve zralého člověka, otevřeného a přijímajícího, ale schopného i dávat a dělit se o svoje dary.
SADBA – už z podstaty svého názvu – chce tomuto růstu napomáhat a zároveň se chce nechat obohacovat a inspirovat nadšením mladých lidí a společně s nimi i růst.
Postavička svým tvarem připomíná nejen vzrostlou rostlinku, ale i písmeno Y značící anglické Youth – mladí.
Symbolizované písmeno A v nápisu Sadba odkazuje na stříšku v salesiánském logu a hlásí se tak k salesiánským hodnotám a výchovným principům.

Logo SADBA

Manuál vizuální identity

Stáhněte či prohlédněte si manuál vizuální identity, ve kterém naleznete postup, pro správné použití našich log a práci s nimi.

Manuál Vizuální Identity SADBA 2018

Napsali o nás

Projekt Dnes jím jako… oceněn Světovou vzdělávací sítí – Evropa (GENE)

GENE každým rokem uděluje cenu za rozvoj všeobecného vzdělávání a vydává prestižní publikaci nejvýznamnějších inovativních projektů z celé Evropy. Zařazením našeho projektu Dnes jím jako… do této publikace se SADBA zařadila mezi uznávané hráče na poli globálního vzdělávání, zapojila se do evropské sítě a přispěla svým dílem k celoevropskému snažení o lepší vzdělávání a rozvojovou osvětu.

Příloha Katolického týdeníku 2016 a 2018

Osmistránková příloha Katolického týdeníku, která vyšla v květnu 2018, líčí podrobně a z mnoha úhlů osudy dobrovolníků i těch, kteří jsou s nimi spojeni.

Sadba Priloha KT 11 2016

Inzerce v Deníku Přerov

Dvojdílné pokračování o našich dobrovolnících, tentokrát z pera Jany Jeklové, dobrovolnice v Keni.

Dnes jím jako na Novinkách.cz

Článek o osvětové kampani se každým rokem objevuje i na Novinkách.cz.

Můžete si ho přečíst zde nebo stáhnout ve formátu pdf.

Dnes Jím Jako Ind Osmý Ročník Osvětové Kampaně Odstartoval – Novinky.cz

Televize a rozhlas

Pořad na ČR Plus

V pořadu HOVORY vystoupil Pavel Ženíšek, ředitel Sadby. Ve dvacetiminutovém rozhovoru odpovídal na otázky týkající se nejen vzdělávání v Indii, ale i o salesiánském povolání obecně.

Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

 

Článek ke stažení:
Hovory ČR Plus článek Pavel Ženíšek O Salesiánech a Vzdělávání Indii

Reportáž z vyslání dobrovolníků červen 2018

Jak vypadá slavnostní den, ve kterém jsou dobrovolníci vysláni do světa? Jak se cítí a jak prožívají tento nezapomenutelný okamžik? Co je vedlo k jejich rozhodnutí?

Čtyřdílný pořad o Adopci nablízko na TV NOE

Živě vysílaný pořad, který zval do studia každý měsíc zajímavé hosty a zavedl diváky do dalekých zemí. Jeho průvodcem a moderátorem byl P. Libor Všetula SBD. O svoje zážitky a zkušenosti se podělili zejména bývalí dobrovolníci, ale i ti, kteří se teprve chystali vycestovat i přípravný tým.

http://tvnoe.cz/video/17189

http://tvnoe.cz/video/17670

http://tvnoe.cz/video/18260

http://tvnoe.cz/video/18527

Pořad v Křesťanském magazínu

Pořadem provází ředitel Sadby Pavel Ženíšek, SDB.

Menu