17. ročník festivalu Salesiánského hnutí mládeže v Pardubicích

17. ročník festivalu Salesiánského hnutí mládeže v Pardubicích
15. května

Festival SHM nabídl celodenní zábavu pro rodiny s dětmi a přinesl krásná setkání, chvilky odpočinku a radosti.

13. 5. 2017 přivítalo Salesiánské středisko mládeže v Pardubicích již 17. ročník festivalu SHM organizovaný ve spolupráci s ASC. Jak bývá zvykem, sešla se zde pestrá směsice všech, kteří mají co do činění se salesiánskou rodinou. Už před devátou hodinou bylo téměř vše připraveno, malí i velcí se snažili seč mohli, aby se festival vydařil.

DSC_0422… asi nejmenší pracant

S úderem desáté se téměř všichni přesunuli do kaple na mši svatou, kterou sloužil Johny Komárek za doprovodu kapely KaPři. Asi o hodinu a půl později se dosud prázdné prostranství zaplnilo množstvím malinkých, malých i větších postaviček.

DSC_0530

DSC_0662DSC_0765Program byl pestrý, každý si našel to své. Všem dětem se líbila soutěž S Donem Boskem kolem světa a hlavně odměna – párek v rohlíku nebo zářivě modrá cukrová vata.

Menší děti vyzkoušely skákací hrad, šplhaly po nafukovací horolezecké stěně a lovily rybičky. „Sportovci“ si dali DSC_0694DSC_0722nohejbalový turnaj, stříleli z luku a zkoušeli udržet rovnováhu na jednokolce, kluci i holky bez rozdílu věku se nadšeně řezali meči v improvizovaném ringu, „vědátoři“ ocenili skládání anatomického modelu člověka, „výtvarníci“ vyráběli z tyček od nanuků krásné krabičky, malovali rybičky pro černouška, vyráběli záložky do knih a taštičky a pokoušeli se vytočit malé nádobky na hrnčířském kruhu, zkoušeli vyrobit balónková zvířátka. Velká fronta byla u osvědčeného paletového rybníčku s pouštěním lodiček na dálkové ovládání a u malování na obličej, v bludišti děti hledaly čísla a snažily se co nejrychleji dostat k cíli. U stánku Portálu bylo na výběr velké množství krásných knih, salesiánští spolupracovníci se snažili udat, co mohli, na bleším trhu.

DSC_0528

DSC_0860U stánku Sadby se malovaly rybičky a házela voda žíznivému černouškovi.

Starší ročníky ocenily stánek s občerstvením, grilované prasátko a na všechny čekal v jídelně výborný gulášek. Ke svačině snů se do „vyčerpání zásob“ podávala zmrzlina a skvělé vafle. Na pódiu se vystřídaly hudební kapely KaPři a Salband a dvě divadelní vystoupení s pohádkou pro děti i dospělé, nechybělo duchovní slůvko.

DSC_0674DSC_0587

Den uběhl jak voda, po 17 hodině se znavené děti i dospělí začali pomalu trousit směrem k domovu.

Děkujeme všem organizátorům za skvěle připravený program a těšíme se na příští 18. ročník.

Martina Mončeková
Sadba

DSC_0531

Související galerie

stat se dobrovolnikem

NOVĚ: naše videa

Desítky zajímavých videí pro vás.

 

Pomáhejte s námi

Staňte se členem Klubu přátel a pomáhejte s námi!

  • 700 rupií (260 Kč) - měsíc života dítěte v internátu v Golaghatu (Indie)
  • 50 000 kožských franků (1000 Kč) - snídaně na týden pro 90 dětí v internátu Bakanja (DR Kongo)
  • 30 bulharských levů (400 Kč) - 40 cihel na stavbu školy ve Staré Zagoře (Bulharsko)

Registrujte se ZDE .....

... a pomáhejte s námi!

čra_small

mvcr-logo

Srdečně děkujeme za podporu!