Čtvrtý animátorský kurz v Čučicích

Čtvrtý animátorský kurz v Čučicích
27. dubna 2016

„Řekni mi a já zapomenu, ukaž mi a možná si vzpomenu, zapoj mě a já pochopím.“

Tak a je to. Čtvrtý a zároveň poslední animátorský kurz v tomto školním roce máme úspěšně za sebou. Tentokrát jsme úžasný víkend strávili v Čučicích nedaleko Brna.

V pátek večer jsme se po krátkém připomenutí jmen zábavnou hrou „Time up“ zúčastnili skvělé přednášky Petra Kopřivy s názvem Duchovní život. Mimo jiné jsme se dozvěděli, že v životě platí jednoduchá rovnice: akce -> reakce (totiž Boží akce a naše odpověď, reakce).

Sobotní den jsme zahájili společnou mší svatou. Potom se k nám připojil, všem Žabiňákům dobře známý, Dominik Liberda. Ten nám prohloubil znalosti v oblasti zážitkové pedagogiky a následné reflexe.

Jeden čínský citát říká: „Řekni mi a já zapomenu, ukaž mi a možná si vzpomenu, zapoj mě a já pochopím.“ Přesně tímhle heslem jsme se řídili celé odpoledne. Protože jak jinak pochopit zážitkovou pedagogiku, než že ji zkusíme na vlastní kůži. Proto jsme se po krátké úvodní scénce vydali na cestu životem, na které jsme zažili plno zajímavých situací. Od pomoci druhému člověku, přes přijímačky na vysokou školu, až po důvěru v sebe a ostatní animátory. Po několika hodinách jsme se plni všelijakých dojmů a mokrého oblečení od plavání v řece vrátili do tepla našeho víkendového domova. Zbytek večera jsme strávili zpíváním, povídáním a házením tenisáků.

V neděli jsme po snídani rozebrali obě čtení a evangelium. Po mši svaté následovala reflexe a závěrečné hodnocení. Výborný oběd byl krásnou tečkou po skvěle prožitém víkendu.

Nakonec bychom chtěly za všechny poděkovat celému týmu „Saša“ a hostujícím lektorům: Dominiku Liberdovi, Kubovi Švandovi a Jiřímu Balášovi za skvěle připravený program.

Všichni se moc těšíme, až se v září zase setkáme!

Terezie Lahodová a Kateřina Křižanová

DSCN0090

stat se dobrovolnikem

NOVĚ: naše videa

Desítky zajímavých videí pro vás.

 

Pomáhejte s námi

Staňte se členem Klubu přátel a pomáhejte s námi!

  • 700 rupií (260 Kč) - měsíc života dítěte v internátu v Golaghatu (Indie)
  • 50 000 kožských franků (1000 Kč) - snídaně na týden pro 90 dětí v internátu Bakanja (DR Kongo)
  • 30 bulharských levů (400 Kč) - 40 cihel na stavbu školy ve Staré Zagoře (Bulharsko)

Registrujte se ZDE .....

... a pomáhejte s námi!

čra_small

mvcr-logo

Srdečně děkujeme za podporu!