Nenaháníme v poklusu dobrovolníky, jak by se možná z nadpisu mohlo znát, ale naopak. Jsou to oddaní zaměstnanci Sadby, kteří neváhají pro podporu svých dobrovolníků něco obětovat a někteří dokonce i vytrpět. Ředitelka Sadby Petra Klašková, vedoucí programu Adopce nablízko Anna Bártů a fundraiserka Pavla Kašparová se rozhodly nelenit, nasadit běžecké boty a absolvovat závod, aby pomohly získat finance na péči o dobrovolníky.
Petra s Pavlou se přihlásily na 12 km dlouhý závod ze série „Běhej lesy“ na Brdech, Anna si zaběhne dokonce 22 km (to je víc než půlmaraton!) a budou rády, když je v jejich úsilí podpoříte! Například tak, že za každý uběhnutý kilometr darujete Sadbě 10, 50 nebo 100 Kč či jakoukoliv jinou částku dle vašeho výběru. Cílem je vybrat alespoň 60 000 Kč na cestovní pojištění pro 11 budoucích dobrovolníků, kteří budou 14. 6. 2026 slavnostně vysláni do světa.
Medailonky našich běžkyň

Petra Klašková
„Běhání rozhodně nepatří mezi mé koníčky, dokonce bych řekla, že jej nesnáším. Ale i tak do této výzvy s kolegyněmi jdu a věřím, že si to nakonec i užiji. Jak se říká, co nic nestojí, za nic nestojí!“
Petra je od roku 2024 ředitelkou Sadby, předtím pracovala na pozici vedoucí programu Adopce nablízko a ještě před tím byla dobrovolnicí v Tanzanii.

Anna Bártů
„Dobrovolníky znám velmi dobře. Jsou to otevření a láskyplní mladí lidé, kteří chtějí svou přítomností obohatit znevýhodněné děti a mladé lidi, Za ně to ráda zaběhnu, přestože to budu muset poté pár dní rozcházet :-)“
Anna je od roku 2025 vedoucí programu Adopce nablízko a před tím působila jako dobrovolnice na Papui Nové Guineji.

Pavla Kašparová
„Uběhnout těch 12 km pro mě bude výzva! Jsem ale ráda, že takto podpořím dobrovolníky, které obdivuji pro jejich odvahu, odhodlání a velké otevřené srdce pro děti a mládež.“
Pavla se na Sadbě od roku 2025 věnuje péči o dárce a fundraisingu a před mnoha lety se účastnila druhého přípravného kurzu pro dobrovolníky.
Pomozte Petře, Anně a Pavle sehnat finance na pojištění pro 11 nových dobrovolníků: Barču, Jakuba, Hanku, Radka, Monču, Hanku, Ivana, Marcelu, Jakuba, Nicolu a Terezu.
Chcete se zapojit ještě víc?
- Pomozte nám rozšířit tuto výzvu na sociálních sítích,
- pošlete na dary@sadba.org povzbudivou zprávu pro naše běžkyně
- nebo je přijeďte osobně povzbudit v jejich úsilí 23. 5. 2026 ve 13 hodin do Obecnice u Příbrami.







