Dalších 26.000 Kč do vzdělání v Kongu

Na konci července tohoto roku jsme mohli do střediska Bakanja pro kluky z ulice v Kongu díky Vám poslat dalších 26.00 Kč (1050 USD).

1050 USD je téměř desetinásobek tamního průměrného měsíčního platu. Polovina byla zaslána přímo z projektu Darujme vzdělání, druhá ze salesiánského projektu Adopce nablízko. Ten zajišťuje přípravu a finanční podporu dobrovolníků působících právě v Kongu či jiných zemích (Bulharsko, Indie, Zambie a další).

Chlapec Vital s otcem

V rámci projektu Darujme vzdělání se částka vybrala na:

  • Hygienické potřeby a školní pomůcky
  • 7 měsíců školného pro hluchoněmého Vitala
  • 2 týdny snídaní pro chlapce z internátu
  • 2 týdny platu učitele
  • 3x boty pro školáky

 

 

„Každá koruna je tu velmi potřebná. Tisíceré díky vám všem, kteří myslíte na naše chlapce, i když jsou tak vzdálení. Pán Bůh zaplať. Zatím jsme nikdy nemuseli nikoho odmítnout z finančních důvodů. Já vždycky říkám: “Don Bosko podporuje toto dílo a dává odvahu lidem, kteří pomáhají. Pokud by to tak nebylo, nic z toho, co děláme, by nebylo možné.”

Otec Eric, zakladatel salesiánského díla pro chlapce v ulice v konžském Lubumbashi.

 

 

 

AKSANTI SANA všem, kteří společně s námi pomáhají.

Centrum Bakanja pro děti ulice se nachází ve městě Lubumbashi v samotném srdci Afriky – Demokratické republice Kongo. První česká salesiánská dobrovolnice v tomto centru působila od září 2005, do roku 2015 se jich v centru vystřídalo 11 (právě díky projektu Adopce nablízko). Projekt Darujme vzdělání tomuto středisku, ve kterém žije 90 chlapců bez rodin na internátu a dalších 200 tam dochází na základní školu, pomáhá již od roku 2012. A to hlavně podporou vzdělání.

Iveta Sochorová