Sedm statečných vyráží do světa

Opět je tu dobrovolnická mapa a modlitební kartičky nových dobrovolníků na rok 2023/24, kteří se tentokrát vydávají do Indie, Albánie, Bulharska, Tanzanie a Namíbie.

Od půlky září můžete objednávat nové dobrovolnické tablo a kartičky (někteří z vás je naleznou ve svých farnostech). Seznamte se sedmi statečnými, prohlédněte si jejich kartičky. Jsme rádi, že se našim třem dobrovolnicím Janě, Katce a Lucii opět pootevřely dveře do Indie. Dobrovolnice Eva míří do Tanzanie, kde si českých dobrovolníků považují, a kde je uvítají již pošesté. Komunita sester salesiánek v Albánii se na dobrovolnickou posilu těší již po podruhé – s prací ve školce a na internátu jim bude pomáhat Kateřina. V Bulharsku už (ani nevíme po kolikáté) nedočkavě vyhlížejí Václava, který se zapojí zejména do stavby starozagorské školy a kostela. Do Namibie se podívá dobrovolnice Tereza.

Tablo a kartičky objednávejte na adopcenablizko@sadba.org, nebo se pro ně zastavte u nás na Sadbě (Kobyliské nám. 1000/1, Praha 8).

Šťastnou cestu všem odvážným!

Dobrovolnické „tablo“ 2023/24

Misijní dobrovolníci 2023/24

Hledáme nové dobrovolníky

Během října se rozběhne další přípravný kurz Adopce nablízko pro dobrovolníky. Víte-li o někom, koho láká práce s chudými dětmi a mládeží, exotika, dobrodružství a poznávání nových světů, dejte mu o nás vědět. Vítáni jsou lidé všeho profesního či studijního zaměření, věku i světonázoru:-), podrobné informace o dobrovolnictví nalezente na stránkách Adopce nablízko.

Sdílejte naše materiály na sociálních sítích, dejte o nás vědět! Informace k novému ročníku naleznete zde.