O víkendu 22.9. – 24.9. 2023 se konala speciální akce: setkání bývalých dobrovolníků Sadby. Tato událost se pořádá vždy jednou za dva roky a pokaždé na jiném místě; letos jsme se sešli v katolickém domě v Blansku.

Vše se plánovalo s velkým předstihem a všichni se nesmírně těšili na své kamarády a známé, které třeba už několik let neviděli, neboť vždycky není tak jednoduché se s někým sejít, když žije v jiném koutě naší republiky. Účast byla hojná, někteří dobrovolníci vzali s sebou na setkání i své partnery a děti, které se tam mezi sebou rychle skamarádily a během celého víkendu si užily spoustu legrace.


Akce začala v pátek večer; společně jsme povečeřeli a pak shlédli skvělý divadelní kus, který si pro nás připravili Helča, Jitka, Nely, Maki a Adam.


Hlavní program Dobrosletu byl naplánovaný na sobotu. Po společné snídani a modlitbě v kostele sv. Martina jsme vyrazili k propasti Macocha. Poté, co jsme se občerstvili v místní výletní restauraci, rozdělili jsme se podle svých možností a preferencí – někteří šli delší trasu lesem, jiní s kočárky zvolili procházku po schůdnějších cestách. Tyto společné výlety jsou (podle mého názoru) jedna z nejhezčích věcí, na které se pak s radostí vzpomíná. Třeba já budu určitě ráda vzpomínat na velmi poutavé vyprávění Adama a Zdišky, kteří byli na dobrovolnickém pobytu v Mongolsku, to mě velice zaujalo.


Po návratu z výletu jsme začali s přípravami na večerní program; čekala nás grilovačka a pro zájemce možnost zahrát si volejbal. Předtím jsme ještě stihli bohoslužbu v místním kostele sv. Martina, a také přednášku otce Jaroslava o Sadbě a dobrovolnictví.


Večer jsme tedy strávili na zahradě. Nejlepší podle mě byla fronta na maso z grilu, neboť se během čekání na jídlo dalo s ostatními krásně popovídat. Vzájemné sdílení a rozhovory pokračovaly ještě po půlnoci; ti nejvytrvalejší šli spát asi v půl třetí ráno. :-D.

V neděli po snídani jsme měli „soukromou“ mši v sále katolického domu; bylo to velice příjemné, takové komorní, zkrátka bohoslužba téměř v rodinném kruhu. 🙂 Navíc i s hudebním doprovodem: Adam (housle), Majda (flétna), Pavel Tylš (kytara). Mše s písničkami jsou prostě nejlepší…

Hned poté následoval úklid, balení, loučení a odjezd.

Děkujeme organizátorům za skvěle strávený společný víkend a budeme se těšit na viděnou někdy příště!

bývalá dorovolnice Kamila