Noví dobrovolníci byli vysláni, jistota je nečeká

O víkendu 11.–13. září byli vysláni salesiánští misijní dobrovolníci. Kvůli pandemii se slavnostního vyslání zúčastnilo pouze 8 z 11 dobrovolníků, kteří mají v plánu vyrazit na svou službu ještě letos.

Přípravný tým se s budoucími dobrovolníky sešel již v pátek, aby společně doplánovali sobotní program pro rodiče a zakončili kurz. V sobotu společně promysleli možné krizové situace a někteří krizovou situaci rovnou prožili – během závěrečného testu. Naštěstí to až tak velká krize nebyla a všichni kurz ukončili úspěšně. Celkem kurz absolvovalo 15 mladých lidí. Jejich cesty jsou různé a jistota je letos nečeká. Myslete prosím na ně. Někteří se chystají na svou misijní službu až v příštím roce, někteří již letos, a to do Albánie, Bulharska, Zambie, Tanzanie a na Papuu-Novou Guineu.

V sobotu po poledni začali přijíždět rodiče a přátelé dobrovolníků. Program, kteří pro ně dobrovolníci připravili byl pestrý a nikdo se nenudil. Zakončili ho zpěvem společné písně, ve kterém zmínili vše, čím společně prošli, a co zažili.

Nedělní slavností mši svatou sloužil Martin Hobza – provinciál salesiánů. Všem dobrovolníkům požehnal a povzbudil nejen je. Celý víkend byl zakončen společným obědem. Poté se všichni vydali do svých domovů.

Přestože letošní kurz poznamenala koronavirová pandemie, jsem velmi ráda, že i přes různé obtíže a překážky tolik mladých lidí neztrácí odvahu a vstupuje do řeky nejistoty.

Kéž jsou vzorem pro nás pro všechny.