Misijní kaleidoskop č. 1 – květen/2021

Zajímají vás salesiánské misie a dění kolem nich? Máte u vás ve farnosti misijní kroužek či by se vám hodily materiály s misijními náměty – pro nábožko, pro farní nebo mládežnická spolča, tábory, kroužky, pro rodinu? Pokud zněla odpověď ano, jste na správném místě.

Dovolte nám představit Misijní kaleidoskop – novou aktivní formu misijní animace. Každý měsíc vám přinese náměty a podněty vztahující se k misiím, které můžete libovolně použít v rámci vašich aktivit.

Co bude součástí Misijního kaleidoskopu

  • misijní úmysl na daný měsíc
  • modlitba
  • výtvarná či jiná aktivita nebo hra
  • zajímavost vztahující se k zemi, za kterou se v rámci misijního úmyslu modlíme
  • informace o probíhající události nebo kampani (Medový rok, Aksanti…)
  • CaglieroLIFE (určené zejména mladým lidem. V krátké stopáži představí některou pozitivní hodnotu či vlastnost inspirovanou misijním úmyslem papeže Františka)
  • Odkazy na zajímavé články z misií
Misijní kaleidoskop je součástí příprav na Salesiánský misijní den, který v České republice slavíme kolem 11. 11. u výročí první salesiánské misionářské výpravy (datum však není pevně dané, každá země si může sama zvolit, kdy ho bude slavit). Část materiálů připravujeme ve spolupráci s mezinárodním misijním týmem v Římě a některé z nich budou rovněž uveřejněny na našich stránkách v sekci  Salesiánský misijní den.

Zde si můžete stáhnout a přečíst první číslo
21 05 1 Misijni Kaleidoskop Cz

 ∼

Přejeme vám hodně radosti z poznávání tajemného a pro mnohé z nás vzdáleného světa misií. Věříme, že vás účast na společných modlitbách za misie, setkávání se v rámci různých aktivit, na akcích nebo i jen při četbě zajímavého článku a krátkém zamyšlení směřujícím kamsi daleko za naše obzory, více propojí s našimi bratry a sestrami na misiích po celém světě.

 

Předem děkujeme za vaše případné připomínky, náměty či nápady.
Vaše SADBA


Misijní kaleidoskop rovněž rozesíláme elektronicky (formou pdf vhodné i k vytištění) i s odkazem na další materiály týkající se Salesiánského misijního dne. Chcete-li se přihlásit k jeho odběru a zajistit si tak, aby vám neuniklo žádné číslo napište na sadba@sadba.org (do předmětu, prosím, napište MISIJNÍ KALEIDOSKOP) nebo prostřednictvím tohoto formuláře.