Zkoumat svět i lidi – úkol mladého misionáře
Další programy

Děti s misijní chaloupky se sešly i uprostřed školního roku a prožily společně víkend zaměřený na pomoc druhým. 

Misijní víkend pro ději probíhající u sester salesiánek v pražském Karlíně odstartoval v pátek 18.2.2022 odpoledne. Nabitý program se rozjel akční seznamovací hrou, kde se nešlo držet stranou, a kde se zapojilo všech 9 dětí, které dorazily a prošly přes přijímací covidové testy. Bohužel dva pozitivní nešťastníky jsme museli poslat domů. Večer rychle utekl díky zážitkové hře v terénu, kde se děti seznamovaly s různými situacemi, jak se Pán Ježíš stará o nemocné, chudé a lidi na okraji společnosti. Abychom se i my sami s Ním mohli setkat, byl celý den zakončen společnou modlitbou při svíčkách v katakombách salesiánského domu.


Akce chtivé děti vyskočily další den ráno vesele z postele, zatímco členové týmu si ještě protírali oči. Modlitba, snídaně a program frčí dál. Jak lidem pomoci, ale přitom si zachovat určité hranice? O tom bylo následující povídání a hra. Naučit se, že pomoc je velmi důležitá, ale i ona má své limity, je velká výzva. Děti rychle pochopily, že bezdomovci lze pomoci i jinak, než si ho nastěhovat do pokojíčku a řešit věci za něj. Lepší je mu pomoci postavit se na vlastní nohy.
Odpoledne jsme šli zkoumat svět a lidi kolem nás do pražských ulic. Všímat si lidí a vnímat je i s jejich příběhy, které si domýšlíme, se ukázalo jako zajímavá aktivita. Ten spěchá, ten čeká na vlak, ten asi nemá domov a ten zřejmě nemá dnes dobrý den. Každý si s sebou něco nese… Abychom lidi kolem nás jen tak potěšili, večer pečeme a zdobíme perníčky. Je to zábava. Zvlášť, když si můžeme zbytek
zdobícího cukru vymáčknout do pusy. V neděli dopoledne jsme perníčky rozdali náhodným lidem. Reakce byly různorodé, my jsme z toho dobrý pocit rozhodně měli. Následovala závěrečná mše svatá, oběd a odjezd. Uteklo to až moc rychle. Naštěstí prázdninová misijní chaloupka trvá týden!
Díky všem zúčastněným. Bylo to supr

Markéta Vagenknechtová