Vánoční kometa už na Caglieru vyšla

Přípravný kurz pro misijní dobrovolníky Cagliero má za sebou 3. přípravný víkend.

Tentokrát se zájemci o dobrovolnictví sešli o víkendu před Štědrým dnem v Praze. Páteční večer byl věnován Indii, takže si účastníci víkendu vyzkoušeli, jaké to je jíst v tureckém sedu na zemi a pravou rukou, tak jak je to zvykem v Indii. Ačkoliv to bylo nelehké, tak někteří spíše než se způsobem „stolování“ zápasili s pálivostí jídla. I to se však zvládlo, takže po večeři mohli bývalí dobrovolníci, kteří strávili v Indii celý rok, sdílet svoje zážitky a zkušenosti.

Sobota byla věnovaná především pedagogice. Hlavním lektorem byl Michal Pařízek, vedoucí katedry pedagogiky a psychologie na sociálně pedagogické škole Jabok. Michal Pařízek se dlouhodobě v rámci pedagogiky zaměřuje na propojenost těla a ducha, což se také promítlo do jeho příspěvku. Na tento blok navázal s tématem salesiánské pedagogiky ředitel salesiánského střediska pro mládež Václav Jiráček, jenž mluvil především o čtyřech prvcích preventivního systému Dona Boska.

 

Účastníci kurzu se v sobotu také dozvěděli něco o tom, jak napsat dobrý projekt. K této znalosti jim pomohla Magda Špačková, členka českého centra fundraisingu. Nedílnou součástí přípravy na dobrovolnou službu je také příprava po zdravotní stránce. Z toho důvodu přišel na víkend předat základní znalosti a zodpovědět dotazy doktor Cyril Mucha, jenž se ve své přednášce zaměřoval na očkování. Sobotní večer pak obstarala slavnostní večeře, při níž se povídalo, nadělovali se drobné dárky a samozřejmě večeřelo.

 

 

 

3. adventní neděle – radostná, přinesla účastníkům nejen účast na bohoslužbě ve farnosti sv. Terezie z Lisieux, ale také informace týkající se programu Rinaldi a příštího přípravného víkendu. Tento víkend bude přelomovým, neboť na něm se účastníci kurzu rozhodují, zda budou v přípravě pokračovat a zda vskutku odjedou.