Tak už to začalo! Aneb dobrovolníci v přípravě
Adopce nablízko

Poslední říjnový víkend proběhlo první setkání budoucích dobrovolníků, kteří se přijeli dozvědět více o programu Cagliero. Sešli jsem se tentokrát v Brně Líšni a už u vstupu do střediska nás vítal tým a také “exáci” (ex dobrovolníci).

Náš víkend jsme započali večeří a po ní jsem se seznamovali, hráli jsme hry, zjišťovali jsem navzájem o sobě různé informace, vyzkoušeli jsme i pantomimu. A také jsem se dozvěděli základní informace o kurzu Cagliero.

Další den jsme zahájili modlitbou a čekal nás nabitý program. Ex dobrovolníci nám představili země, které v rámci své dobrovolné služby navštívili a jejich povídání bylo prokládáno hrami a také tancem. Dozvěděli jsme se o afrických zemích, ale také o zemích Evropy, Asie a Oceánie, kam všude je možné vycestovat. A protože v sobotu bylo krásné podzimní počasí, vyrazili jsme po obědě na procházku, na kterou se k nám přidali další „exáci“ i se svými rodinami.

Odpoledne nás čekala aktivita, nazvaná „Živá knihovna“. V menších skupinkách jsme se povídali o tom, co znamená být misijním dobrovolníkem, co vše příprava dobrovolníků obnáší. Také jsme si řekli něco o životě Dona Boska.

Večer nám „exáci“ představili další země, někteří se s námi spojili v on-line prostoru. Mě asi nejvíc zaujalo povídání Renči, o její službě v Ekvádoru a o postavení žen v ekvádorské společnosti. Večer jsme zakončili modlitbou a po modlitbě pro nás byla připravena čajovna s občerstvením a velkým výběrem čajů. Z nichž některé měly velmi specifické názvy. Nejzajímavější byl čas s názvem „Pandí žrádlo“.

V neděli jsme slavili ve středisku společnou mši s místními farníky a po ní jsme si povídali o našich motivacích, ale i radostech a obavách z dobrovolné služby. Po společném obědě jsem se rozjeli do svých domovů a těšíme se na další víkendy.

budoucí dobrovolnice Katka