Noví dobrovolníci byli vysláni do světa

Poslední vteřiny před startem misijní služby očima Slávky Sychrové a fotografa Richarda Boudy.

O víkendu 8.-10. června 2018 se v Praze Kobylisích uskutečnil poslední přípravný víkend kurzu Cagliero. V následujících týdnech či měsících budeme vysláni do světa. Do Afriky, Indie, Ameriky či Bulharska.

Předtím však bylo nezbytné obeznámit nás s posledními informacemi a poskytnou užitečné rady. V posledním bloku přednášek jsme se něco dozvěděli o fázích dobrovolné služby. Bývalí dobrovolníci nám vyprávěli, jak prožívali prvotní zmatek, následnou euforii, nutnou krizi i stav vyrovnání, který vlastně nemusí být konečný. Sobotní odpoledne jsme strávili přípravami na Aksanti, kterým jsme chtěli poděkovat všem, kteří nás připravovali a všem, kteří při nás stáli.

Loučení, děkování, poslední rady, množství duchovních podnětů. Jsme jako běžci stojící na startu, o které se všichni starají. V posledních vteřinách před startem. Nezapomeňte, že běžíte maraton. Nepřepněte síly na začátku. Euforie nebude věčná.

A tak jsme slavnostně složili slib salesiánských dobrovolníků. Není to služba na rok, je to poslání na celý život. S rukou patrona na rameni, s žehnáním kněží a modlitbou všech přítomných…teď už opravdu můžeme vyjet do světa!

Zdislava Sychrová
bývalá a budoucí dobrovolnice v Bulharsku