Misijní zprávy ze světa Cagliero 11 – duben 2020
Trpaslíci na ramenou obrů

Novým rádcem pro misie se stal P. Alfred Maravilla. Jaký je jeho vzkaz přátelům misií?

Při psaní prvních řádků vzpomíná na slova teologa 12. století, Johna ze Salisbury: „Jsme jako trpaslíci na ramenou obrů, takže můžeme vidět … dále než oni; ne však kvůli ostrosti našeho zraku nebo síle našich těl, ale proto, že sedíme výš a jsme nahoře díky jejich velikosti.“, a děkuje svým předchůdcům za všechno, co se jim podařilo vybudovat.

„Volbu jsem neočekával. Ve skutečnosti, když jsem si začal uvědomovat, že by tato možnost mohla nastat, pokusil jsem se nominaci výslovně vyhnout. Mimo jiné proto, že naše „visitatorie“ má vážnou potřebu personálu. Musím však pokorně uznat, že „ Duch Svatý skutečně funguje, jak chce, kdy chce a kde chce … Víme jen to, že je naše angažovanost potřebná.“ (Evangelii Gaudium, 279).

Pozorovat, naslouchat a čekat

Kečuové se zdraví krásným slovním obratem, který se dá přeložit jako: „Jsi šťasten ve svém srdci?“ (Ma sa ‚lach‘ool?). O Kečuích se toho ve světě  ví hodně málo, ale italský misionář Vittorio Castagna mezi nimi žije už přes devět let a na otázku Jsi šťasten ve svém srdci odpovídá jasné ano.

 

Celý dubnový zpravodaj Cagliero 11 si můžete stáhnout zde.


Modlitbu za uzdravení za vysvobození z koronaviru (ve formátu A4) je ke stažení zde.