Misijní kaleidoskop č. 31 – listopad 2023

           ČÍSLO 31 / listopad 2023

Papež je hlavou římskokatolické církve a jeho hlavním posláním je hlásat Kristovo poselství modernímu světu.
Je tomu již přes deset let, kdy se tohoto úřadu ujal argentinský jezuita Jorge Mario Bergoglio – současný papež František.

A já ti pravím, že ty jsi Petr; a na této skále zbuduji svou církev a brány pekel ji nepřemohou. (Mt 16,18)

Papež František

Narodil se 17. prosince 1936 v Buenos Aires do rodiny italských imigrantů jako nejstarší z pěti dětí, jeho vlastní jméno zní Jorge Mario Bergoglio. Papežem byl zvolen 13. března 2013 a je prvním papežem původem z Jižní či Severní Ameriky a prvním jezuitou, který tento úřad zastává. Je též prvním papežem narozeným mimo Evropu od 8. století. Oslavil již 10. výročí svého pontifikátu. Do čela katolické církve se tento argentinský jezuita dostal ve svých 76 letech. Jméno František si zvolil na počest sv. Františka s Assisi.

 

„Dobrý večer!“ Takto jednoduše pozdravil papež František Svatopetrské náměstí a svět po svém zvolení 13. března 2013. Oblečen pouze v bílém, bez tradiční červené pláštěnky (mozetty) na ramenou, se představil jako pastýř z „druhého konce světa“.

 


Výzva

Poslechni si nebo přečti nějaké zajímavé kázání či reakci našeho papeže Františka na kteroukoli současnou událost a vzpomeň na něj v modlitbě.

Inspiraci naleznete např. zde: https://www.vaticannews.va/cs/papez.html


Obrázek ke stažení a sdílení


Celý listopadový zpravodaj je ke stažení zde: 23 Listopad Kaleidoskop Cz.