Misijní dětské odpoledne v Kobylisích

1. října 2016 proběhlo Misijní dětské odpoledne v Kobylisích na svátek sv. Terezičky, patronky misií.

Misijní dětské odpoledne, které se konalo za účelem podpory misií na farní zahradě, se zúčastnila polovina týmu Sadby s vydatnou podporou téměř deseti ex-dobrovolníků.

Každou hodinu mohli příchozí ochutnat exotický čaj z Gambiho čajovny doprovázený zasvěceným výkladem, k nahlédnutí byla k dispozici odborná literatura a spousta magicky vyhlížejících předmětů. O čaj byl veliký zájem i u dětí. Kdo ví, zda čaje s tajemnými názvy jako Puerh, Gyokuro nebo Tamaryokucha nebyly zrovna tou příčinou, proč někteří nemohli usnout do ranních hodin.

V pravidelných intervalech probíhaly rozhovory s ex-dobrovolníky Aničkou Šenovskou (Zambie), Dášou Winklerovou (Mexiko), Evou Těthalovou (Indie) a dvojicí bulharských ex-dobrovolníků Vaškem Martínkem a Verčou Kobzovou o jejich zážitcích z misijní dobrovolnické služby. O správnou náladu se postarala reprodukovaná domorodá hudba, drobné pohoštění, výborná domácí čokoláda s chilli od naší dobrovolnice Dáši i krásné počasí.

Na misijním jarmarku si mohli návštěvníci zakoupit drobné exotické předměty a podpořit dobrovolným příspěvkem naši činnost. U stánku plného propagačních materiálů je čekala řada informací a zajímavostí, stejně tak u vystavených bannerů.

Po celém areálu probíhaly dětské aktivity. Děti si mohly namalovat vlastní domorodý strom, přejít řeku střeženou nebezpečným krokodýlem nebo hledat po celé zahradě věci nezbytné pro život. Poté je čekala drobná odměna.

Připomněli jsme si též 93. narozeniny salesiána otce Václava Koupila, který působí od roku 1953 v Kolumbii. Děkujeme všem, kteří se svým vzkazem připojili k našemu poděkování za jeho věrné služby.

Po zakončení v 18. hodin navazovala poutní mše svatá v kostele sv. Terezičky, patronky misií.

Martina Mončeková

Rozhovor s dobrovolnicí Annou Šenovskou:

Fotogalerie: