Mezinárodní den dobrovolnictví
Nezařazené

5. prosince každoročně slavíme Mezinárodní den dobrovolnictví. Právě ve chvílích, kdy svět čelí mnoha krizím a strachům, naplňuje nás nadějí, vidět kolik “obyčejných lidí” je ochotno dávat svůj čas i srdce pro druhé. 

Dobrovolnictví pro druhé i pro sebe

Lidé všech věkových kategorií, etnik i náboženského vyznání pomáhají u nás i ve světě v nejrůznějších oblastech. Ve zdravotnictví, při ochraně životního prostředí, péčí o staré lidi nebo při práci s dětmi a mládeží. Mezinárodní den dobrovolnictví je možnost, jak za tyto lidi poděkovat a vyjádřit jim podporu. Svou obětavou pomocí mění dobrovolníci svět k lepšímu. Zejména však rozvíjí a mění k lepšímu sami sebe a tím i své okolí. 

Salesiánské misijní dobrovolnictví

Salesiánská asociace Dona Boska z.s. každoročně připravuje lidi, kteří chtějí pomáhat ve světě a dát rok svého života pro potřebné děti a mladé. V programu Adopce nablízko každoročně vyjíždí do světa dobrovolníci, kteří působí a pomáhají v místních salesiánských střediscích. Jejich hlavním posláním je být tam pro děti a mladé lidi, být jim nablízku a pomáhat jim vyrůst v dobré lidi.

Za dobu naše působení jsme vyslali do světa více než 300 dobrovolníků. Děkujeme všem dobrovolníkům i dárcům, díky kterým můžeme šířit dobro ve světě. Jedeme v tom společně!

Jak se zapojit?

Můžete se přihlásit do přípravného programu misijního dobrovolnictví. Nebo podpořit působení našich dobrovolníků a provoz organizace jakýmkoli finančním darem. Dobrovolníky i nás také povzbudíte milým slovem podpory a ocenění či modlitbou.