Kalendář Salesiánské rodiny na rok 2025
Nezařazené
Osvědčený pomocník vašeho time managementu na rok 2025 – kalendář salesiánské rodiny – lze již nyní objednat za výhodnější ceny.

Kalendář salesiánské rodiny je již pěknou řádku let pozorovatelem ubíhajícího času a spolehlivým průvodcem světských, církevních i salesiánských svátků, slavností a dalších událostí. Rok 2025 bude jak pro Salesiánskou asociaci dona Boska, z.s., která pro vás kalendář připravuje, tak pro celou salesiánskou rodinu událostí. V tomto roce se totiž setkají dvě výročí. Misijní salesiánská organizace SADBA oslaví 20 let své existence a salesiáni si připomenou neuvěřitelných 150 let od první misijní výpravy vedené Janem Caglierem.
Přebal kalendáříku proto spojuje obě tyto události a zobrazuje mapu světa, vycházející z loga Sadby, jako symbol salesiánských misií a jejich propojení se Sadbou.

             

Salesiánský kalendář ve skobičkové šité vazbě, formátu A6 nabízíme tentokrát v červené, modré a zelené barvě.

Cena = 50 Kč/ks
Při objednání do konce července nad 100 ks nabízíme množstevní slevu 40 Kč/ks!

Co kalendář nabízí?
  • týdenní, kvartálový a roční kalendář
  • světské, církevní i salesiánské svátky
  • svátky liturgického roku
  • evangelia, čtení a žalmy na každý den v liturgickém roce
  • citát na každý týden z nedělního evangelia
  • adresy komunit SDB a FMA
  • přehlked prázdnin
  • stránky na poznámky aj.

Objednávat můžete prostřednictvím formuláře nebo na našem e-shopu či e-mailu: objednavky@sadba.org.
Cena od 1. 8. 2024 (při objednání jakéhokoli počtu kusů) je 50 Kč
.

Kalendáře distribuujeme na přelomu září a října. Rádi vystavíme fakturu či doklad o zaplacení na organizaci, kterou uvedete. Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás na telefonním čísle: 283 029 226 nebo na e-mailu: objednavky@sadba.org


První salesiánská misionářská výprava

Don Bosco se s misionáři rozloučil ve svatyni Panny Marie Pomocnice 11. listopadu 1875, skupinka misionářů zamířila do Patagonie v Jižní Americe. Vedoucím první salesiánské misionářské výpravy ustanovil Don Bosco Jana Cagliera. Sedmatřicetiletý Cagliero byl silným, odolným, optimistickým a schopným knězem. Byl nedostižně činný – v nové zemi uměl všechno zařídit a rozjet, život v oratoři se dal stěží představit bez něho. Měl doktorát z teologie, byl profesorem kleriků, neustále tvořil a nacvičoval nové skladby se sborem, orchestrem a kapelou. Donu Boskovi vyřizoval ožehavé záležitosti a duchovně vedl několik řeholních společenství ve městě…  (více na stránkách salesiánského misijního dne)

Vznik Sadby a vyslání prvních misiních dobrovolníků

Rozhodnutí založit organizaci pro mezinárodní salesiánskou spolupráci, formaci a doprovázení mladých lidí a pro nové způsoby evangelizace padlo na podzim roku 2004. 25.–27. 2. 2005 byl zahájen první běh přípravného kurzu pro dobrovolníky o víkendu v České Třebové a 5. 6. 2005 byli vysláni první misijní dobrovolníci. Stanovy Salesiánské asociace Dona Boska byly schváleny 26. 7. 2005… (více na stránkách Sadby)


Děkujeme, že jste s námi!
Vaše SADBA