Jedna cesta končí a druhá začíná

Rovnost, pocit pochvaly, zašité oblečení, změna postupů, nové hry… to jsou odpovědi na otázku, co jste zanechali jako dobrovolníci tam, kde jste působili.

O víkendu 4.–6. října se ve Zdicích u Berouna sešli bývalí dobrovolníci, kteří vykonávali svou službu v roce 2018/2019. Páteční nadšení a objímání nebralo konce. Setkání po roce bylo intenzivní, stále bylo o čem povídat, co se dovídat. Každý měl jinou zkušenost ale výsledek byl podobný. Byl to rok, který mladí využili naplno pro druhé. Teď jsou zpět a přemýšlí co dál, kde pracovat, jak druhým předat svou zkušenost.

K uzavření této důležité životní etapy pomohla sobotní supervize. Zde měli možnost „vytáhnout“ problémy, krize, nepochopení a vzájemně se podělit i o tyto momenty, které k dobrovolné službě také patří. Při večerní mši svaté pak společně v modlitbě děkovali, odpouštěli, odevzdávali děti, mladé a lidi, kteří byli kolem nich. Díky nim mohlo spoustu dětí a mladých zažít radost, pohodu, pochopení.

… po mši sv. došlo i na africké zpěvy

Velké díky za jejich práci a za ochotu vyjít z pohodlnosti a jistoty a vydat se pro ostatní.

Perlička od Klárky z Konga: „Děti mi daly na hlavu korunku. Tak jsem jim děkovala a říkala, že jsem asi princezna, nebo královna… Děti se na mě podívaly a s jistotou odpověděli ne ne, ty jsi přece biskup!“ 🙂


Helena Jeníková
koordinátorka kurzu Cagliero