Dnes jím jako Papuánec
Nezařazené

Pojďte jíst jako Papuánci! 1. března spouštíme další ročník vzdělávacího projektu pro školy Dnes jím jako Papuánec. Nenechte si ujít zábavné poznávání a vaření a přizvěte svoji školu či třídu.

Tento rok se vydáváme do drsné nádherné Papuy-Nové Guineje. Je to jedna z nejméně probádaných zemí světa a nabízí mnoho zázraků v podobě neuvěřitelné diverzity – etnografické, lingvistické i co se přírody týče.

Zajímá vás, jestli na Papui žijí ještě kanibalové? Co je to mumu a kolika jazyky se na Papui mluví? Odkud pochází rajky a kdo je mezi zvířaty největší? Věděli byste, že hlavní město Port Moresby patří k nejnebezpečnějším městům světa? V jaké výšce dokáže lid Korowaiů postavit svůj dům? …

Neváhejte a zaregistrujte se od 1. března! Součástí projektu je možnost zdarma si stáhnout pracovní listy a čerpat velké množství materiálů a informací na webových stránkách (videa, fotogalerie, hudba, články, informace a zajímavosti). Po registraci na www.dnesjimjako.cz obdržíte řešení k pracovním listům a metodiku hodiny.

ukázka pracovních listů

Žáci a studenti si můžou uvařit typické papuánské jídlo, které si můžou připravit doma či se spolužáky ve škole a čeká na ně i malá soutěž.

Nejlepší soutěžící obdrží jako dárek brožurku s příběhy o Papui, kterou napsali dobrovolníci, kteří na Papui působili. Učitelé se můžou těšit na knížku Jardy Střasáka Medik bez zábran obsahující řadu svižně a vtipně napsaných historek z Papuy.


Dejte o Dnes jím jako Papuánec vědět svým přátelům, kolegům, rodinným příslušníkům, učitelům…  Díky tomuto projektu se snažíme šířit myšlenky solidarity, rozšiřovat dětem obzory a seznamovat je s možností dobrovolně a nezištně pomáhat tam, kde je to potřeba.

Podívejte se na stránky www.dnesjimjako.cz.

Těšíme se na vaši účast.

Dnes Jim Jako Papuánec A5 2023