Darujme vzdělání
Misijní pomoc

Máte sešit, tužku a pravítko? Přejte si k narozeninám školní pomůcky pro někoho, kdo žádné nemá a kdo narozeniny nikdy neslavil…

 

Jsme malí, ale i tak můžeme efektivně pomáhat. Projekt Darujme vzdělání vznikl na myšlence podpory vzdělání tam, kde to známe. Kde to známe dobře – díky našim dobrovolníkům. Momentálně je přes projekt možné podpořit tři země, kde salesiánští dobrovolníci působí – Demokratickou republiku Kongo, Indii a Bulharsko. Od začátku června je také možné zakoupit nové dary pro Kongo – tužky, sešity, mýdla, šampony či plat konžského učitele.

„Jsme vděčni českým dobrovolnicím, které k nám do konžského Bakanja Centre pravidelně přijíždí pomáhat (přes salesiánský projekt Adopce nablízko) a jsme také vděčni pomoci, kterou organizují – podpora vzdělávání našich kluků z ulice. Právě díky vzdělání se chlapci mohou vymanit z tamního koloběhu nezaměstnanosti, ulice a drog,“ píše otec Eric Meert, ředitel díla pro děti ulice v Demokratické republice Kongo.

Pomoc, kterou se snažíme našim třem podporovaným místům poskytovat, je díky blízkému kontaktu dobrovolníka (který na místě působí většinou jeden celý rok) s daným místem velice efektivní. Dobrovolník mapuje situaci, zjišťuje, co chybí a jak efektivně pomoci.

„Pětistovka, to je u nás nedělní oběd pro rodinu. Za stejnou částkou mohou děti z Golaghatu studovat 5 měsíců v salesiánské škole,“ říká Cyril, dobrovolník, který rok působil v centru Golaghat v Indii.

Jak pomoci šestiletému Rogerovi, desetiletému Godetovi nebo osmnáctiletému Joshuovi začít žít nový život? Jednoduše:

  • Na stránkách www.darujmevzdelani.cz si vyber dar – například Školní pomůcky pro děti z internátu v Kongu či Pět měsíců školného v Indii.
  • Objeví se vám textové pole, kde můžete napsat text – věnování.
  • Po vyplnění kontaktních údajů a platbě (kartou) vám okamžitě přijde na email dárkový certifikát, který můžete věnovat někomu blízkému.
  • Vámi zaslané peníze poputují přímo do konkrétního střediska a budou efektivně využity. Využití peněz můžete sledovat na našich internetových stránkách.

Pomáhej s námi – kup tužku, papír a podpoř plat konžského učitele. Co z toho? Dobrý pocit, přispění k celkovému rozvoji a políčko v modrém životě ;-). A navíc Potvrzení o daru.

Více informací o projektu Darujme vzdělání a spolku SADBA, která projekt realizuje, naleznete na stránkách www.darujmevzdelani.cz a www.sadba.org.

Iveta Sochorová