60 let misonářem v Kolumbii
Svět misií

P. Václav Koupil SDB prožil v Kolumbii více jak 60 let. Sám vypráví pár slov o své službě a o tom, jak se do Kolumbie dostal.

P. Václav Koupil (*1923) se narodil v Náměšti na Hané ležící 15 km západně od Olomouce. V říjnu oslavil 90 let života. Salesiánem je již 72 let a 60 let misionářem v Kolumbii. Za 60 let navštívil Česko 2krát – když mu zemřel tatínek a potom když zemřela maminka (před 45 lety). Po celé Jižní Americe je znám jako solidní formátor, kazatel exercicií, církevní právník, duchovní průvodce a především – skvělý člověk, kterého mohli navštívit zástupci Sadby* na přelomu října a listopadu 2013. Stále svěží a plný energie.

“Otce Václava Koupila jsem také navštívil a bylo to úžasné setkání. Je to síla vidět krajany, kteří se tak dobře zapsali do historie jiné země,” říká Ing. Mgr. Zdeněk Krejčí, bývalý velvyslanec v Kolumbii.

*Česká výprava za P. Václavem Koupilem ve složení P. Jára Vracovský SDB, provinciální delegát pro misie, P. Petr Chovanec SDB, mediální expert z TV NOE a Jaroslava Vanišová, jazyková expertka.