Vyslání salesiánských misijních dobrovolníků poprvé na Velehradě

Projekt Adopce nablízko byl podporovaným projektem letošních jubilejních Velehradských slavností! Před páteční slavnostní bohoslužbou bylo v rámci projektu Adopce nablízko vysláno 10 misijních dobrovolníků. Vyslání doprovázela akce Balónkem na pomoc s výtěžkem na misijní dobrovolnictví zakončená hromadným vypouštěním balónků na začátku čtvrtečního Koncertu lidí dobré vůle.

 

Vyslání salesiánských misijních dobrovolníků probíhá každoročně již 9 let. Letos poprvé se tato akce spojila s oslavami příchodu našich věrozvěstů na Velkou Moravu,“ uvedl moderátor Libor Všetula (SDB) bohoslužbu vyslání dobrovolníků. Obřadem vyslání provázel otec arcibiskup Graubner. „Bylo to zvláštní, vůbec jsem nečekala, že obřad před takovým množstvím lidí dokážu prožít tak intenzivně,“ říkala po skončení v rozhovoru pro TV Noe Magda Braunerová chystající se do Bulharska. „Při vkládání rukou jsem vnímala jen sebe, otce arcibiskupa a Ducha svatého,“ dodala.

Akce Balónkem na pomoc byla unikátní nejen díky propojení  vyslání dobrovolníků a vypouštění balónků (Během akce se celkem prodalo 2.224 balónků), ale také díky soutěži či webové aplikaci. Přihlášením se do aplikace máte možnost zjistit, kam váš balónek dolétl. Do hromadného vypouštění se zapojila i Miroslava Němcová nebo prezident Miloš Zeman. Prezentace Adopce nablízko byla spojena též s vernisáží a výstavou ve Stojanově gymnáziu. Ta bude na Velehradě probíhat v průběhu celého července.

Desítky tisíc návštěvníků letošních cyrilometodějských oslav tak měly možnost podpořit dobrovolníky zakoupením heliových balónků, dozvědět se informace o činnosti Adopce nablízko, sledovat slavnostní bohoslužbu vyslání, poslechnout si vyprávění a svědectví ex-dobrovolníků nebo ochutnávat jídla z míst dobrovolné služby.

Tým Sadby

Před samotným vysláním měli dobrovolníci 8. víkendové setkání. Proběhlo v Ostravě a symbolicky při něm zakončili dobrovolnickou přípravu za přítomnosti svých rodin. Více ve fotogalerii: