Víkend pro rodiny bývalých dobrovolníků
Nezařazené

O víkendu 5.–7. května 2023 proběhlo už tradiční setkání rodin bývalých dobrovolníků neboli ex-dobrovolníků, tentokrát v klášteře v Rajhradě. Sešlo se nás sedm rodin a dva salesiáni a mezi účastníky byli rovnou čtyři Dominici, což bylo pěkné, neb zrovna v sobotu byl svátek sv. Dominika Savia.

Kousek sobotního dopoledne prožili děti a rodiče zvlášť. Děti měly nachystaný bohatý program, my dospělí jsme si povídali o rodině a poslouchali povídání bývalého hlavního představeného salesiánů.
Pak jsme slavili mši svatou, při které se dost zapojily i děti,  ať už ministrováním, nebo zvoněním.
Odpoledne jsme se vydali na pěkný výlet do nedaleké obory, jen počasí, ač už byl květen, bylo stále tak trochu aprílové a sluníčko střídal déšť a bylo to celé takové napínavé. Ale viděli jsme jeleny v oboře, a také ovečky a želvy.
Večer jsme opékali buřty na klášterním rajském dvoře. Další den jsme po mši svaté vyrazili na nedaleké hřiště, kde děti uspořádaly cirkusové představení,  načež se proměnily na ovečky a vlky, což jim vydrželo poměrně dlouho a některé se ani nechtěly loučit, jak jim bylo spolu dobře.
A myslím, že i nám všem.
Těšíme se zase příště!
Bývalá dobrovolnice Markéta