Vánoční dárek za minutu
Další programy

Nevíte, jaký smysluplný dárek koupit? Co třeba darovat vzdělání…

Letos již pošesté můžete darovat pod stromeček svým blízkým dárkový poukaz na školní pomůcky, školné, cihly na stavbu školy nebo třeba den učitele. Skutečnými obdarovanými jsou ti nejchudší z míst, kde pomáhají naši salesiánští dobrovolníci – v centru Bakanja pro děti z ulice v Kongu, středisku Jibon Jyoti v Indii a Staré Zagoře a Kazanlaku v Bulharsku.

Projekt Darujme vzdělání funguje díky dobrovolníkům v “terénu”, kteří jsou vysláni přes salesiánský projekt Adopce nablízko. Tito dobrovolníci v konkrétním místě pomáhají, poznávají to tam a zjišťují, co by bylo třeba podpořit. Na základě toho se aktualizují dary a vy už můžete konkrétně pomoci zakoupením dárkového poukazu na stránkách www.darujmevzdelani.cz.

Co můžete darovat?

Darujte svým blízkým pod stromeček například:

Co se díky vám letos podpořilo?

V letošním roce jsme spolu s vámi udělali radost již 2x – ve středisku Jibon Jyoti v Indii a v centru Bakanja v Kongu. Podařilo se nám společně podpořit:

  • Měsíc školného pro 50 chudých dětí (Indie)
  • Potraviny a chod internátu pro 130 dětí (Indie)
  • Měsíční poplatek za internát pro 5  dětí (Indie)
  • 6 měsíců školného pro hluchoněmého Kayembeho (DR Kongo)
  • Potraviny (fazole, cibule, rajčata) pro 130 dětí (DR Kongo)
  • Měsíční plat pro 3 učitele (DR Kongo)
  • Školní pomůcky a hygienické potřeby (DR Kongo)
  • Boty a oblečení (DR Kongo)
Dobrovolníci v „terénu“

V našich cílových zemích (DR Kongo, Indie, Bulharsko) máme v “terénu” 8 dobrovolníků:

O smyslu projektu

Dobrovolník Kuba Honěk působil v indickém středisku Jibon Jyoti do srpna 2017. O tom, jak vidí smysl projektu Darujme vzdělání, napsal:

“Do naší školy chodí vesměs děti z chudých poměrů. Rodiče jsou často nevzdělaní, pracují v čajových zahradách nebo na polích a na své ratolesti nemají moc čas. Darovat takovým dětem vzdělání je jedna z nejlepších věcí, kterou můžeme udělat. Jen díky vzdělání přestanou být tyto chudší sociální skupiny podváděnými otloukánky, získají lepší práci, všeobecný přehled, respekt ostatních obyvatel a k pilnému studiu pak povedou i své vlastní děti. Má smysl je v jejich snažení podporovat a pomáhat jim, aby se vymanily z temnoty nevědomosti a přešly ke světlu vzdělání a pravdy. Vést internát se 130 dětmi ze vzdálenějších oblastí taky není žádná legrace a příspěvek na jídlo pro tolik hladových krků určitě není šlápnutím vedle. “

Děkujeme všem, kdo chtějí pomoci. Darovat vzdělání se rozhodně vyplatí.

S přáním milostiplné adventní doby a pohodového prožití svátků vánočních, za tým SADBY

Iveta Sochorová (roz. Pešatová)