Setkání s Dálným východem
Sadba

SADBA hostila už mnoho zajímavých osobností z různých koutů světa. Ale spolubratři salesiáni z Japonska – to tu ještě nebylo!

V tomto týdnu nás v Kobylisích navštívili dva spolubratři salesiáni z Tokia – P. Daisuke a bratr Sudo. Zaskočili k nám z konference v Římě, a protože i na dálném východě se ví o naší Sadbě, chtěli se inspirovat našimi misijními a dobrovolnickými aktivitami. Každý z nich pracuje v jiné tokijské komunitě a s jiným posláním. Otec Daisuke Kitagawa působí v komunitě Chofu a má na starost salesiánský aspirantát. Koadjutor Sudo Tetsushi pracuje v provinciální komunitě Yotsuya jako provinciální sekretář.

Podle jejich slov je dobrovolnictví u nich rozvinuté relativně málo, příprava kandidátů spočívá jen v několika večerních setkáních a vysílají je na kratší dobu (dva měsíce) nejčastěji do Papuy nebo na Šalomounské ostrovy, které byli dříve misijním územím japonské provincie. Moc se jim nedaří dobrovolníky zaujmout pro další spolupráci, zapojit je po návratu do dalších aktivit, proto jsme se snažili předat jim naše osvědčené zkušenosti.


Předávání zkušeností šlo přímo od srdce…

Se zájmem si prošli celý kobyliský areál, kde obdivovali zejména horolezeckou stěnu. Vzpomněli přitom na dosud stále nejpopulárnějšího českého občana v Japonsku – gymnastku Věru Čáslavskou 🙂
Járu Cimrmana zatím bohužel neznali, ale zaujal je natolik, že už začali vymýšlet cimrmanovskou mobilní aplikaci v japonštině. Praha a jejích sto věží je samozřejmě rovněž uchvátila – objevili nejen krásu naší gotické a barokní perly, ale i solidnost české kuchyně a příjemnou pitelnost našich piv. Odjížděli s veselou náladou a plni hlubokých zážitků.

Arigato, sayonara! 

Pavel Ženíšek, SDB


Jaký úspěch asi sklidí u nich doma naše trička?


Zážitek na stupni hodnocení číslo jedna