SADBA naposledy v Pardubicích
Sadba

I letos pořádalo Salesiánské hnutí mládeže (ve spolupráci se salesiánskými spolupracovníky) festival pro děti. Letos proběhl naposledy v rozlehlém a příjemném areálu pardubického salesiánského střediska.

Je to tak, od příštího roku se tento oblíbený festival může nazývat „putovním“ – jeho organizace proběhne vždy pod taktovkou jiného klubu SHM na jiném místě republiky.

Kluby SHM dlouhodobě pracují s dětmi a mládeží a na festivale je to znát. Skvěle zorganizovaný program se rozeběhl kolem dvanácté hodiny, po mši svaté. Děti se rozprchly po areálu a získávaly razítka při plnění aktivit, vyzkoušeli nafukovací lezeckou stěnu a skákací hrad, malování na obličej a další tvořivé aktivity. Dospělí se zájmem obcházeli grilující se prasátko, vafličky, knižní stánek, poslouchali hudební vystoupení, povídali si a nadšeně zdravili staré známé.

Sadbu nebylo třeba moc představovat, festival navštěvujeme pravidelně, a tak zbylo více času na aktivity s dětmi, povídání, vyplňování testů dobrovolníka i prezentaci projektu Dnes jím jako.

Počasí k nám bylo milostivé, pršelo slabě pouhých dvacet minut, přestože všude byly silné deště a bouřky. Jak je vidět a poznat i z let minulých, špatné počasí i nálada se pardubickému festivalu dlouhodobě vyhýbají.

Děkujeme organizátorům za  pozvání a těšíme se na další ročník, ať proběhne kdekoli.

Martina Mončeková

Podrobný program letošního festivalu najdete zde.


U našeho stánku děti malovaly exotická zvířátka a vyzkoušeli si i trochu biologie a zeměpisu. Starší nadšeně házeli lahev plnou vody žíznivému černouškovi. Měli jsme pořád plno….