Postní kalendář 2022
Nezařazené

Vezměte si na cestu postní dobou inspirativního průvodce, který vás provede každým postním dnem. Kromě citátu z evangelia nabídne také malou výzvu, která může napomoci lépe prožít dobu příprav na slavné Vzkříšení.

Milí přátele, opět vám přinášíme postní kalendář, průvodce postní dobou, ale i způsob, jak se můžete zapojit do podpory misijního díla. Kromě plnění osobních výzev a čtení z evangelia na každý den, můžete také podpořit naše dobrovolníky tím, že penize za odřeknuté dobroty, věci a zážitky věnujete jim. Náklady na jejich vyslání a přípravu se stále zvyšují, proto budeme vděčni za jakoukoli podporu. Prostřednictvím těchto mladých lidí pomáháte ohroženým dětem, protože právě k nim dobrovolníci míří. Vyhlídky na lepší život těchto dětí jsou hnacím motorem nejen pro dobrovolníky, ale i pro nás všechny, kteří se snažíme je podporovat a pomáhat jim.

Pokud nenaleznete postní kalendář ve své farnosti nebo jste si ho objednali, ale už se na vás nedostalo, můžete se každý den podívat na virtuální postní kalendář.
Každý den bude na úvodní stránce Sadby zveřejněno čtení z Evangelia na příslušný den a malá osobní výzva (stejně jako v tištěném kalendáři) a virtuální postní kalendář naleznete i na našich sociálních sítích.

Jak používat postní kalendář

Princip postního kalendáře je stejný jako u kalendáře adventního: jeden postní den = jedno otevřené okénko, každý den o kousek blíž k velikonočnímu vzkříšení, 40. okénko připadá na Bílou sobotu.
Neděle nejsou postní dny, proto se v tyto dny okénka neotvírají.

S každým otevřeným okénkem se můžete zamyslet, zda to, co pokládáte za nezbytné, skutečně potřebujete. Ať už je to sladkost, nezbytná káva cestou do práce, pivo s přáteli, sklenka vína či další kus oblečení… Možná si uvědomíte, že byste se rádi o vaše bohatství rozdělili – a k tomu může posloužit právě náš postní kalendář.

 

Jak odevzdat našetřené peníze

a) Bankovním převodem na: číslo účtu veřejné sbírky: 2800630202/2010, SS: 100
b) Osobním předáním na Sadbě

Kde letos pomáháme

Pomocí blízkých pomáhejme daleko!

Děkujeme!

To jsou oni – naši dobrovolníci a „jejich“ děti!

Číslo účtu veřejné sbírky: 2800630202/2010, SS: 100


Náklady na výrobu jednoho postního kalendáře činí cca 20 Kč + poštovné.