Ozvěny léta
iSEC

Účastníkům letního anglického tábora se tak stýskalo, že se téměř po půl roce znovu sešli v Praze-Kobylisích. POiSEC = po iSECový tábor proběhl v Praze-Kobylisích.

„Snad se ještě někdy uvidíme,“ těmito slovy jsme se loučili na letošním iSECu* v Pačlavicích, než jsme se rozjeli do našich domovů. Jelikož jsme každý z jiného koutu České republiky, není moc velká šance, že bychom se v tom stejném iSECovém složení ještě někdy sešli… Ale nám se to skoro podařilo! A to na POISECOVÉM MEETINGU V PRAZE 🙂 Byli tam skoro všichni z letošního iSECu – asi kolem 25 lidí! Díky SADBĚ jsme měli skvělé prostory, a to v Kobylisích na centru SADBY.

Už v pátek jsme se všichni sjížděli do víru velkoměsta, kde jsme společně strávili celý víkend. Samozřejmě nechybělo nadšené vítání! Radost ze setkání byla vidět na každém kroku! Program jsme si vymýšleli sami. Rozdělili jsme se do skupinek podle toho, kde kdo bydlí… Byli jsme venku, kde jsme zkoušeli naši důvěru v druhé, hráli jsme vtipné scénky, nechyběly ani karetní hry a kalčo (stolní fotbálek)! Byl tam i pingpongový stůl, ale chyběly nám pálky… my jsme si ale poradili a všichni jsme si zahráli Ameriku se svými papučemi nebo s tím, co, kdo pohledal 🙂

V sobotu se za námi stavil i hlavní vedoucí – Tonda! Odpoledne jsme se s ním vydali na toulky po Praze. Navštívil nás dokonce i Jan Golob – jeden zahraniční vedoucí z loňského iSECu, který byl zrovna v tu dobu taky v Praze! Nechybělo ani skvělé jídlo od maminek, kuchařů ze SADBY, ale i od Gambiho** – našeho iSECového šéfkuchaře a šéfa SADBY zároveň! Nejen že nám udělal skvělé palačinky naslano, ale dokonce nám povykládal i něco o svých cestách 🙂 Palačinky jsme měli i k snídani, a to s nutellou díky dvěma klukům, kteří si dokonce ráno přivstali, aby stihli udělat cca 60 palačinek! Večer jsme si udělali mini párty 🙂

V neděli ráno nás čekala mše v místním kostele a po ní se už naše setkání chýlilo ke konci… Společně jsme ještě poobědvali výborné řízky a potom nastal opět ten smutný okamžik loučení… „Snad se ještě někdy někde potkáme…“.

Klára Zapomnělová


* iSEC – je anglicko-český salesiánský tábor organizovaný jak českými, tak zahraničními vedoucími a je určený pro mládež ve věku od 15 do 18 let. Je pro cca 30 účastníků.
** Gambi – P. Pavel Ženíšek, SDB, vedoucí SADBY, bývá šéfkuchařem na iSECu, vaří různé cizokrajné speciality 🙂