Netradiční dar podpořil dobrovolníky Adopce nablízko
Nezařazené
12 dobrovolníků může být díky sestře Magdaleně očkováno proti žloutence

Když jsme obdrželi několik darů na podporu Adopce nablízko se vzkazem „na přání sestry Magdaleny”, netušili jsme, co, nebo spíše čí příběh, se za těmito dary skrývá. Různými cestami se nám podařilo dopátrat, že kapucínka-klariska, sestra Marie Magdalena, která těžce onemocněla, vyslovila před svou smrtí přání, aby lidé místo květinových darů podpořili Adopci nablízko (náš program zaměřený na školení a vysílání misijních dobrovolníků).

Dosud se díky sestře Magdaleně sesbíralo 22.100 Kč. Za tuto částku může být proplaceno očkování proti žloutence 12 dobrovolníkům!


Pro práci v Zambii je očkování naprostou nezbytností

Málokdo ví o tzv. dobročinné závěti – neobvyklé formě pomoci, kdy se dárci a dárkyně rozhodnou ve své poslední vůli pamatovat na nějakou dobročinnou organizaci. V září začíná tzv. Měsíc dobročinné závěti* a i z tohoto důvodu má pro nás gesto sestry Magdaleny velkou symboliku. Máme radost, že díky ní a jejím blízkým můžeme společně přinášet naději na lepší budoucnost dětem a mladým lidem.


*Měsíc dobročinné závěti probíhá od 13. 9. do 12. 10. 2020. Při uzavření této závěti se proplácí notářský poplatek. Podrobné informace naleznete na těchto stránkách.

Úvodní fotografie: Sharon Molerus