Kralické hodnocení Sadby
Sadba

16. června 2020 zvedla SADBA kotvy a vyrazila z Prahy směr východ do krásné malebné vesničky Horní Lipka u Králík. Nejeli jsme na pouť, ani jsme nejeli získávat zkušenosti s chovem králíků, ale jeli jsme hodnotit a plánovat. Hodnotit to, co se za uplynulý rok povedlo či nepovedlo a plánovat, aby se to příště už jen povedlo.

Sadbu jsme probrali vrchem spodem, každý ze zaměstnanců představil, co se v jeho oblasti událo za minulý rok, a také navrhl, kam by se v budoucnu měla Sadba posunout, co nového zkusit a jak pracovat lépe. Celou dobu s námi byl i nový ředitel Jarda Fogl, který nastoupí do své funkce v září. O všechny aktivity se velmi zajímal a bylo vidět, že se k nám těší. S velkým potěšením jsme mezi námi uvítali i externí pracovníky – zejména naše nejmladší „externí“ kolegy, kteří vedou anglicko-české tábory iSEC.


Příprava byla tentokrát důkladná – i vzhledem k účasti nově nastupujícího ředitele.

 

Práci jsme zvládli v termínu, a tak zbyl i čas na výlety. Když už jsme byli tak blízko poutního místa, tak jsme šli poprosit o požehnání do další práce P. Marii a na okolní kraj se podívali z místní rozhledny. Čtvrteční výlet byl také poznávací, jen trošku jinými smysly. Jeli jsme na exkurzi do pálenice, kde jsme ochutnali místní ovoce a bylinky v tekuté formě. Tento výlet zvláště mužská část velmi kvitovala. A všichni si nakoupili zásoby, které k nám můžete přijít ochutnat 🙂


Zahanbit se nenechala ani ženská složka výpravy.

Po plánování Sadby jsme zahájili plánování a hodnocení přípravných kurzů pro dobrovolníky, které pokračovalo přes celou sobotu. Počasí bylo že by psa nevyhnal, tak jsme raději zůstávali v teple chalupy a pracovali. V neděli jsme se mezi kapkami deště rozloučili a vyrazili k domovům.


Tým přípravného kurzu pro dobrovolníky.

Věříme, že vše naplánované a zhodnocené bude k užitku a už teď se těšíme se na příště.

Helena Janíková