Když se dobrovolník zamiluje… víkend plný otázek a odpovědí

Nevzdali jsme to a opět jsme se s budoucími dobrovolníky sešli – ovšem jen online! Chtěli jsme vyjet do Českých Budějovic, ale situace nám to nedovolila. Nevadí, vlastně škoda, ale co se dá dělat. Život jde dál… Takže vytváříme studium na Sadbě!

V pátek večer jsme se na sebe snažili trochu napojit a propojit a zopakovat si naše jména a popř. se dozvědět i něco více.

Sobota byla plná přednášek od tématu fundraiser – kdo to je? Jak byste jej charakterizovali? Jestli by někdo chtěl odpovědět, že jde především o shánění financí, mýlí se… jde především o člověka vztahového, který se snaží druhé zapálit pro dobrou věc. To ovšem není zdaleka vše, co se dobrovolníci dozvěděli. Nechyběly zajímavé přednášky a povídání ex -dobrovolníků o Africe. Připojil se k nám také exdobrovolník Hugo, který byl v Angole. Dostal též otázku: Zamiloval ses během své služby? No zkrátka poslouchat odpovědi, stálo za to. Z Tanzanie se s námi také spojili Peťka s Jirkou a pozvali nás na návštěvu ke svému studentovi, u nějž právě byli. Nechyběla společná mše sv. a podnětné impulsy k tématu motivace od Markéty Pavelkové.

Bylo to pestré a taky únavné, ale zvládli jsme to! Bohu díky.

Maki Hanáková

V neděli při mši jsme vyslali dalšího dobrovolníka – Davida, který se nemohl zúčastnit oficiálního vyslání. A po obědě přijeli Anička a Jenda Barešovi, aby podepsali smlouvy a mohli tak bezstarostně sbalit kufry a po Vánocích vyrazit do Zambie.