Exáci v Hradci
Exdobrovolníci

Dobrovolná služba nekončí tím, že se dobrovolník vrátí. Ono to tak nějak trvá, protože tam vznikají vazby a přátelství, která jsou napořád.

Již počtvrté se v Hradci Králové u našich sester FMA sešly rodiny s malými dětmi, které mají nějakou vazbu na misijní dobrovolnictví. Buď absolvovali kurz Cagliero, nebo byl Sadbou vyslán do světa někdo z manželů, nebo třeba rovnou oba dva. Anebo díky dobrovolné službě v zahraničí dokonce našli svého životního partnera a dnes jsou v očekávání nebo se již kolem nich batolí houf malých dětí.

Sešlo se tentokrát rekordních osm rodin s 13 dětmi (Bílí, Hanzelkovi, Krkoškovi, Matulovi, Rubešovi, Sapákovi plus Iva Chatrná a Sylva Jasičová se svými dětmi) a dva švarní salesiáni, Jaroslav Mikeš a Pavel Ženíšek, kteří se starali o duchovní program i hladové žaludky účastníků.

Krásný sobotní výlet na Kuní Horu, pobíhání po rozkvetlé zahradě, večerní opékání špekáčků, společné mše svaté, dobré jídlo a především bytí pospolu nás povzbudilo a zase víc vzájemně propojilo. Hlavně při večerních posezeních, kdy už děti spaly, bylo pro mě skvělé poslouchat, jak většinou už dosti dávná dobrovolnická zkušenost tyto lidi poznamenala a co všechno jim do života přinesla.

Bohu díky, každý rok takovýchto rodin přibývá! O to víc má pak člověk chuť pouštět se do nových běhů Cagliera.

Pavel Ženíšek