Dobročinná závěť
Nezařazené

Pomalu se blíží ke konci měsíc dobročinné závěti, který každoročně vyhlašuje Koalice za snadné dárcovství. V některých zemích je běžné, že lidé ve své poslední vůli odkáží část majetku, nemovitost či cenné papíry některé dobročinné organizaci. Do 12. října nabízí Koalice za snadné dárcovství dárcům a dárkyním proplacení notářského poplatku za sepsání závěti. 

Salesiánská asociace Dona Boska (SADBA) pomáhá potřebným dětem a mladým lidem. S pomocí dobrovolníků, které každoročně školí a vysílá na misijní dobrovolnickou službu, přináší těmto dětem vzdělání a naději na lepší budoucnost. Za dárce, kteří se rozhodnou ve své poslední vůli podpořit skrze Sadbu potřebné děti a mládež, je sloužena mše svatá v den jejich výročí narození a úmrtí.

A nemusí jít o velké částky. Každá pomoc se počítá!

Pokud jste o této možnosti dosud nepřemýšleli, zkuste se nechat inspirovat příběhy těch,  kteří se touto formou rozhodli podpořit společnost, která má jejich důvěru. http://zavetpomaha.cz/

Víte, že v Rakousku sepsalo nebo sepisuje závěť 35 % lidí nad 50 let, zatímco v České republice je to 7 %? Pamatovat ve své poslední vůli na dobročinnou organizaci se rozhodnou 2 % Čechů oproti 11 % Rakušanů.
zdroj: Agentura STEM/MARK, český UNICEF, srpen 2019
„Dětem by měl člověk nechat dost, aby mohly dělat cokoliv, ale ne dost, aby mohly nedělat nic.“
Warren Buffet, investor a filantrop

Pro informací o naší organizaci a možnostech jak nás podpořit nás kontaktujte na e-mailu sadba@sadba.org nebo na kontaktech uvedených na našich stránkách.

Část textu převzata z tiskové zprávy koalice Za snadné dárcovství