Dnes jím jako Ekvádorec

S počátkem března se školy opět můžou těšit na osvětový projekt Dnes jím jako. V 10. ročníku čeká na žáky základních a studenty středních škol putování po nádherné Jihoamerické zemi s rozmanitou přírodou a kulturou – Ekvádorem.

Jako každým rokem je naším cílem přiblížit žákům a studentům, jak se žije v některé rozvojové zemi, probudit v nich touhu pomáhat, nebýt lhostejný k osudu ostatních lidí, rozšířit jejich znalosti. Projekt, dostal své jméno podle hlavního bodu programu – možnosti uvařit si jídlo typické pro danou zemi. Letos tedy budou děti vařit jako praví Ekvádorci. Inspirovat se mohou na stránkách projektu, na kterých najdou nejen recepty, ale i kreativní pracovní listy a mnoho dalších informací. Hravou formou zpracované pracovní listy si pedagogové můžou ZDARMA stáhnout na webu, na kterém najdou i řadu dalších materiálů: videí, rozhovorů, fotogalerií, písniček apod.

Pro ty, kteří budou mít zájem a chuť, je připravena malá soutěž. V minulém roce se kampaně Dnes jím jako Angolan zúčastnilo více než 100 škol z celé České republiky.
Podívejte se na stránky projektu www.dnesjimjako.cz, najdete tam všechny potřebné informace. Například si můžete prohlédnout pracovní listy z minulých ročníků.

Začínáme 2. 3. 2020, pokud znáte někoho, kdo vyučuje a rád zkouší nové věci, řekněte mu o nás 🙂

Jste zvídaví a rádi zkoušíte nové věci? Pojďte s námi jíst jako Ekvádorci!

www.dnesjimjako.cz