Děti si prožily jeden den jako migranti
Nezařazené

Prožít si, co to znamená být migrantem, se nám, sláva Bohu, snad nepoštěstí. Přesto je důležité zažít nějakou nejistotu, abychom lidem, kteří musí kvůli nepříznivé situaci opustit domov, rozuměli. „Malí misionáři“ si to vyzkoušeli na vlastní kůži.

Co to znamená být vyhnán na ulici a nemít jisté ubytování a zázemí jsme v zážitkové hře nechali prožít 16 dětí v rámci misijního víkendu v Salesiánském centru v Praze-Kobylisích. O víkendu, který byl na téma: Vidět Ježíše v potřebném člověku, tedy i v migrantovi, jsme nechali děti zamyslet se, ale i prožít, jak se asi člověk, který ztratil domov a základní jistoty cítí. Při hledání ubytování a dobrého člověka, který pomůže, ale i při zajišťování potřebných dokumentů na úřadě si mohly alespoň trochu uvědomit, kdo je to migrant a co prožívá.

Děti měly zároveň příležitost podpořit lidi bez domova tak, že vyrobily náušnice, náramky a náhrdelníky, které jsme formou veřejné sbírky Sadby prodávali v ulicích Prahy. Celkovou sumu 2 300 Kč, kterou se nám podařilo vybrat, zašleme dětem, které ztratily domov v Sýrii. Pokud byste si chtěli některý z výrobků koupit a podpořit tak dobrou věc, zastavte se u nás na Sadbě 🙂

Jaroslav Fogl