Děti pomáhají dětem
Sadba

Proti hladu se dá bojovat různě, třeba i prodejem nebo střílením gólů 

Misijní jarmark v Halenkovicích 

Děkujeme farníkům z Halenkovic, kteří pořádali v rámci misijní neděle misijní jarmark.

Výtěžek 10.000 Kč se rozhodli věnovat na podporu některého z našich dobrovolníků v rámci programu Adopce nablízko.

A děkujeme zejména dětem, které měly na akci lví podíl a souhlasily, že pomůžou svým vrstevníkům v dalekých zemích. Kdo ví, třeba z některých vyroste jednou také nějaký dobrovolník a bude pomáhat zlepšit život dětem, které to štěstí neměly.

Informace o jarmarku a krásné fotky poslala paní Kateřina Březíková


O pohár uhříněveského starosty

Tímto pohárem odstartovala 12. 10. 2019 florbalová liga. Z pohárů uhříněveského starosty a zlatých medailí se tentokrát v obou kategoriích radovaly týmy z SHM Klubu Uhříněves-Kolovraty. Zájem o turnaj byl velký, během dne se na hřišti vystřídalo ve 20 mužstvech 120 aktivních sportovců.

Kromě radosti ze hry měli hráči během celého dne v rámci projektu „DĚTI DĚTEM“ možnost získat každým vstřeleným gólem 8 Kč na zakoupení snídaní pro chlapce v internátu Bakanja v Demokratické republice Kongo. Gólů padlo celkem 116 a kromě toho se zapojili i rodiče a děti s dobrovolným příspěvkem. Na potravinovou pomoc tak bylo odesláno 1960 Kč, které znamenají snídaně na dva týdny pro 90 chlapců. Všem, kdo přispěli moc děkujeme.

Děkujeme také místnímu farnímu sboru Českobratrské církve evangelické, která dětem z Brna-Líšně umožnila přespání, panu starostovi a Magistrátu hl. města Prahy za podporu celé akce a Stanislavu Pasekovi z SHM Klub Uhříněves-Kolovraty.

BAKANJA CENTRE