Zabij nudu v Ekvádoru!
Dnes jím jako

Soutěž o placku na míru, kvíz, super videa, vybarvování a další aktivity jsme pro vás připravili na stránkách projektu Dnes jím jako Ekvádorec.

Milujete exotiku a cestování? Ochutnáváte rádi jídla z jiných zemí a láká vás domorodá hudba nebo jste dokonce nadšení fanoušci zázraků přírody?
Cestovat teď sice nemůžeme, ale trochu exotiky přinášíme přímo do vašich domovů. Jak žijí děti v horských částech Ekvádoru? S čím musí rodičům pomáhat a jakou barvu nosí nejčastěji? Jaké výrobky umí vyrábět tamější ženy? Která zvířata chovají a co mají nejradši k jídlu? Víš, že k Ekvádoru patří i úžasné souostroví Galapágy, kde pobýval i Charles Darwin? Žije tam mimo jiné největší želva na světě, podle které ostrovy dostaly své jméno…

Vyplňte si super kvíz, uvařte si ekvádorské jídlo, zatancujte si tance kmenů z Amazonie, naučte se pár slovíček kečuánsky. Nebo vyrobte želvu sloní a vyhrajte originální placku s želvákem a vaším jménem.

Projekt Dnes jím jako Ekvádorec je určený zejména pro školy, ale v dnešní situaci jsme se rozhodli zpřístupnit ho i rodinám. Podívejte se na stránku Dnesjimjako/prorodiny. Dozvíte se tam, které zvíře připomíná při lovu bombardování, a které zpívá, i když to není pták, kde se nachází nejbarevnější ulice na světě, jak se jmenuje nejdelší rovnoběžka na Zemi a mnoho dalšího.

Podívej se i na další podstránky, na kterých naleznete další inspiraci, poznání i zábavu.
Vydejte se s námi do Jižní Ameriky a zažijte exotiku doma.