Jak jsme se inkulturovali
Exdobrovolníci

In vino veritas takhle znělo heslo, kterým jsme se řídili o víkendu 13. až 15.května.

Celý víkend jsme začali v pátek, když jsme přijeli do Znojma, kde jsme čekali v restauraci, než se všichni sejdeme a následně přejeli do Únanova. Zde nás přijal skvělý člověk a přítel Láďa, který nás provázel a staral se o nás celý víkend. Páteční večer jsme strávili grilováním a povídáním. A samozřejmě hlavním bodem, objevováním pravdy ve víně.

Po probuzení do slunečné soboty jsme se vydali objevovat krásu Znojma a přírody. Po procházce následoval oběd a samozřejmě nemohla chybět káva. Následně už nastal čas na hlavní bod našeho objevování a tím byl košt vín. Na koštu si myslím, že jsme zapadli. Získali jsme místo hned u podia – omylem jsme totiž vyhnali starostu z jeho místa. Začali jsme koštovat a přišla chuť i na tanec. Díky tomu, že nás bylo přesný počet šest holek a šest kluků, jsme hned zaplnili parket. Postupem večera se k nám  přidávalo i více místních občanů. Po koštu vín jsme za zpěvu došli domů se vyspat.

Nedělní ráno jsme začali mší svatou a následně jsme se vydali do Znojma se naposledy projít a pomaličku se rozjet do svých domovů. Myslím že to byla akce na kterou budeme dlouho vzpomínat, jak jsme si ji užili.

 

Exdobrovolník Radek Steingart