Dobroslet podruhé

9. října, v krásný slunečný den, přivítala SADBA přes tři desítky bývalých dobrovolníků, z nichž někteří přijeli i s jejich ratolestmi. Od prvního setkání na Dobrosletu v Hradci Králové uplynuly dva roky, ale atmosféra byla stejně báječná jako tehdy.

Dobroslet zahájila ve tři hodiny mše svatá v kostele sv. Terezičky, a k radosti všech ji sloužil bývalý ředitel Sadby Pavel Gambi Ženíšek, který si k nám odskočil z věčného města. Koncelebroval současný ředitel Sadby Jarda Fogl a Hynek Černoch, náš IT specialista.

Po mši se všichni odebrali do farního sálu a po přípitku a vzájemném představení si vyslechli přednášku ohledně aktivit a směřování Sadby, okořeněnou mezinárodním vhledem a krátkým představením Gambiho aktivit v rámci jeho funkce mezinárodního misijního delegáta.

Se skončením přednášky se šlo ven a všichni se naaranžovali pro nafocení nezbytné skupinové fotky. Poté se část hostů věnovala ochutnávkám připravených dobrot, část zůstala venku a provozovala, více či méně, pohybové aktivity.

I když bylo krásné počasí, se zapadajícím sluncem zahnal podzimní lezavý chlad všechny zpět vnitřních prostor, navíc provoněných grilováním a lákajících k posezení u drobného občerstvení a dobrého vína, které připravili zaměstnanci Sadby, a které přivezli i samotní dobrovolníci. Povídalo se i vzpomínalo, někteří stihli založit „pražskou kavárnu“, kde probírali mezinárodní témata, otázky vzdělávání a očekávali výsledky voleb. Pár nadšenců nakoupilo či jen okukovalo improvizovaný sadbácký „prodejní“ a PRový koutek, někdo si prohlížel vystavené fotografie, a někdo jen seděl a vychutnával si atmosféru tohoto krásného a pevného společenství. Mnohé napoví i momentky z celého dne, které naleznete ve fotogalerii pod článkem.

Celé setkání se vydařilo a spoustu účastníků Dobrosletu se už těší na další spolupráci.

Dalším Dobrosletům zdar!

SADBA