Dnes jím jako Angolan
Dnes jím jako

Osvětová kampaň pro školy spojená s možností ochutnávky tradiční angolské kuchyně je v plném proudu. Jste zvídaví, hraví a rádi se dozvídáte nové věci? Zaregistrujte svoji školu a jezte s námi jako Angolané.

Devátý ročník osvětové kampaně pro žáky a studenty základních a středních škol nabízí zábavně-naučný blok, kterým se dá zpestřit hodina zeměpisu, výtvarné výchovy, základů společenských věd apod. Projekt vznikl před devíti lety díky nadšení party mladých lidí – většinou bývalých dobrovolníků – k šíření informací o životě dětí z rozvojových zemí a o dobrovolnictví. Země, se kterou chceme seznámit naše děti letos, je Angola. Zúčastnit se můžete až do konce dubna.

Co nabízíme

Pro žáky, studenty a pedagogy jsou k dispozici pracovní listy, které si můžou zdarma stáhnout na stránkách dnesjimjako.cz. Je na nich zajímavé, že byly připraveny ve spolupráci s našimi dobrovolníky, kteří v Angole působili, a mnoho uvedených informací se proto jinde nedozvíte. Jestlipak například víte kdo je to soba a s čím si děti v Angole hrají nejraději?
Na webu je rovněž mnoho dalších materiálů k výuce: písničky, videa, fotogalerie, informace o Angole aj.
K účasti na projektu je třeba se zaregistrovat – po registraci zasíláme řešení k pracovním listům a orientační plán vedení hodiny.

   

Je libo funge?

Hlavním „tahákem“ projektu je možnost vyzkoušet si připravit pokrm typický pro danou zemi. Letos se žáci můžou těšit na typické angolské funge. Pod exotickým názvem se skrývá obyčejná kaše z kukuřičné nebo maniokové mouky, která je základem všech tamějších pokrmů. Vaří se v celé Africe pod různými názvy, nejznámější z nich zní ugali a fufu. Vařit můžete podle našich nebo vlastních receptů.

Miss/Boy Angola

A nechybí ani soutěž. Žáci a studenti si mohou zkusit obléci vybraného spolužáka a spolužačku jako pravého Angolana a Angolanku. Nejlepší outfit vyhrává!

Ukázky aktivit z loňského ročníku Dnes jím jako Ind

Podívejte se na stránky www.dnesjimjako.cz, řekněte ostatním o našem projektu, bavte se a poznávejte s námi!

Na vaši účast se těší

tým Sadby