VI. přípravný víkend dobrovolníků

VI. přípravný víkend dobrovolníků
30. března 2017

Procestovali jsme celý svět.

PSA_2855

Příprava zahraničních salesiánských dobrovolníků už míří ke svému cíli, tedy k vyslání dobrovolníků do různých kontinentů a zemí světa. Tentokrát se dobrovolníci sešli v Teplicích a to v salesiánském středisku Štěpána Trochty. Hlavním bodem 6. přípravného víkendu bylo sobotní odpoledne pro děti. Celé odpoledne, jež neslo název Cesta kolem světa, bylo zahájeno veselým a hravým průvodem po okolí. Po něm následoval úvod, jenž obstaral slavný cestoval Hugo Fog. Z cest si přivezl různé rarity, které měly děti poznávat. Poté co je poznaly, byly všechny přizvány na hru, která spočívala v „procestování“ všech kontinentů.

PSA_2885

Jednotlivé kontinenty představovala jednotlivá stanoviště, která se nacházela v blízkém okolí salesiánského střediska. Na každém z nich byl připraven nějaký úkol týkající se daného kontinentu. Tak děti na Antarktidě proháněl lední medvěd, v jižní Americe musely předvést něco ze svého fotbalového umění a v Africe si mohly vyzkoušet, jaké to je nosit něco na hlavě. Evropa byla intelektuálně nejnáročnější, neboť tam děti poznávaly obrázky různých slavných osobností, vlajek států či dalších evropských významností. Asie pak byla obestřena tajemstvím ve formě hledání stejných obrázků v souboji s protihráči oblečenými v kimonech.

PSA_2787

Potom co každé dítě zvládlo všechny úkoly na všech světových kontinentech, dorazily opět za Hugo Fogem, jenž svému mladšímu kolegovi pogratuloval a odměnil jej sladkou odměnou. „Procestovat“ celý svět zvládlo i za přispění krásného slunečného počasí a pracovníků salesiánského střediska více než 80 malých dobrodruhů.

Pavel Marčík

PSA_2970

stat se dobrovolnikem

NOVĚ: naše videa

Desítky zajímavých videí pro vás.

 

Pomáhejte s námi

Staňte se členem Klubu přátel a pomáhejte s námi!

  • 700 rupií (260 Kč) - měsíc života dítěte v internátu v Golaghatu (Indie)
  • 50 000 kožských franků (1000 Kč) - snídaně na týden pro 90 dětí v internátu Bakanja (DR Kongo)
  • 30 bulharských levů (400 Kč) - 40 cihel na stavbu školy ve Staré Zagoře (Bulharsko)

Registrujte se ZDE .....

... a pomáhejte s námi!

čra_small

mvcr-logo

Srdečně děkujeme za podporu!