Sadba na NGO Marketu

Sadba na NGO Marketu
13. dubna

SADBA se zúčastnila NGO Marketu – jednodenního setkání neziskových organizací v pražském Karlíně.

12. dubna se pražské Forum Karlín podobalo pestrému mraveništi. Na ploše velikosti hangáru se mezi různobarevnými poutači a stolečky obtěžkanými propagačními materiály čile proplétalo velké množství lidí. Spojovalo je jedno – ochota pomáhat, touha vytvářet dialog, bořit mosty. 220 neziskových organizací tam prezentovalo svoji činnost široké veřejnosti, získávalo kontakty, inspirovalo se, navazovalo nová partnerství nebo se snažilo zaujmout případné sponzory a dárce. Rozsah a záběr tohoto veletrhu se od roku 2000 neustále rozšiřuje, a tak zde návštěvník našel vše, co neziskový sektor nabízí – od sociálních služeb a vzdělávání přes podporu demokracie a lidských práv, výchovu nebo ochranu životního prostředí až po kulturu a volný čas.

NGO21

Sadba nezůstala pozadu a přispěla do barevné mozaiky svým dílem. Od 10 do 18 hodin lákala kolemjdoucí zájemce nejen na vystavené roll-upy, velké množství letáčků, fotoalb, studijních materiálů a dalších propagačních předmětů, ale hlavně na úsměv a oslovení od optimisticky naladěných zaměstnanců Sadby a jejich ex-dobrovolníků. Podařilo se získat další kontakty od potencionálních dobrovolníků, ale  i poodhalit tajemství úspěchu jiných neziskovek a získat příslib spolupráce s dalšími zajímavými organizacemi.   

NGO20

A kdo by si myslel, že se jednalo jen o nudné a podobně vyhlížející stánky, krutě by se mýlil. Jedním z účastníků veletrhu byl i nádherný – živý – výr velký nebo třeba tento chlupáč.

NGO15

Atmosféru oživoval i občasný průvod groteskních ptáků, kteří za zvuku živé hudby procházeli celým areálem a byli zcela určitě jedním z nejfotografovanějších objektů. Nikdy by nás nenapadlo, že i tato lehce horová aktivita slouží, jako všichni zde, dobré věci. Tato společnost zprostředkovává originální propagaci ostatních organizací. Nepochybuji, že zájem vzbudí za všech okolností…

NGO5

Kromě samotné prohlídky vystavovatelů byl připraven bohatý doprovodný program: možnost zapojit se do workshopů, přednášek, seminářů i zhlédnout ukázky z činnosti neziskovek.
O občerstvení se starala Tichá kavárna, která zaměstnává lidi se sluchovým postižením, a Bílá vrána, která do své činnosti zapojuje lidi s handicapem.

Den uběhl v příjemné atmosféře a přinesl mnoho úsměvů, poznání i dojemných lidských příběhů.

Již teď se těšíme na příští ročník.

Martina Mončeková
Sadba

NGO11

Projekt NGO Market pořádá Nadace Forum 2000, kterou v roce 1996 založil prezident Václav Havel společně s japonským filantropem Yoheiem Sasakawou a nositelem Nobelovy ceny míru Eliem Wieselem. Forum 2000 se hlásí k demokratickým hodnotám a respektu lidských práv, kromě NGO Marketu organizuje mnoho dalších aktivit podporujících lidská práva a dialog mezi lidmi všech kultur a nábožnství.

Další informace o NGO Marketu naleznete na:
http://www.forum2000.cz/projekty/ngo-market-2017

 

Související galerie

stat se dobrovolnikem

NOVĚ: naše videa

Desítky zajímavých videí pro vás.

 

Pomáhejte s námi

Staňte se členem Klubu přátel a pomáhejte s námi!

  • 700 rupií (260 Kč) - měsíc života dítěte v internátu v Golaghatu (Indie)
  • 50 000 kožských franků (1000 Kč) - snídaně na týden pro 90 dětí v internátu Bakanja (DR Kongo)
  • 30 bulharských levů (400 Kč) - 40 cihel na stavbu školy ve Staré Zagoře (Bulharsko)

Registrujte se ZDE .....

... a pomáhejte s námi!

čra_small

mvcr-logo

Srdečně děkujeme za podporu!