Postní kalendář 2018

Postní kalendář 2018
12. února

Nevíte, jak pomoci chudým dětem a mládeži? Pořiďte si postní kalendář a vydejte se společně s námi na cestu po dalekých zemích. Zkuste si něco odřeknout a částku věnovat právě těm nejpotřebnějším.

Milí přátelé,

stejně jako v minulém roce vám nabízíme postní kalendář a možnost, jak pomoci chudým dětem a mládeži v různých částech světa.

Postní kalendář funguje podobně jako adventní kalendář. Po otevření okénka nenaleznete žádnou čokoládu, ale zajímavou informaci nebo obrázek vztahující se k zemím, ve kterých působí naši dobrovolníci.

Letošní kalendář Vás provede postní dobou trochu netradičně – formou otázek a odpovědí. V prvním okénku-dni naleznete na otevírací části okénka otázku, v následujícím okénku-dni na obrázku odpověď. Každé okénko je pro snadnou orientaci označeno číslem a příslušným datem. Vydejte se společně s námi na čtyřicetidenní cestu, přemýšlejte, bavte se, hádejte a hledejte odpovědi. Děti si navíc mohou procvičit paměť, zapracovat na trpělivosti a povzbudit zvídavost. Odpověď na otázku si můžete sami vyhledat na internetu.

kalendář pro článek

Pokud se vám podaří něco si během postní doby odřeknout, můžete nám ušetřený obnos zaslat a pomoci tak dětem v severovýchodní Indii (v místě působení otce Meda a našeho dobrovolníka Lukáše). Podpoříte tak obzvláště rozvoj vzdělávání a výchovy dětí. Dole na kalendáři je volný prostor, kam si odřeknutou laskominu, ale třeba i návštěvu kina, koupi oblečení a podobně, můžete zapisovat.

infografika 3Dětem, o které se starají naši dobrovolníci, chybí mnoho věcí: jídlo, oblečení i dostatek lásky a pozornosti. Život jim však může změnit pouze vzdělání. Pomozme těmto chudým dětem, mysleme na ně i na naše dobrovolníky, kteří žijí a pracují právě s těmito dětmi.

Číslo účtu veřejné sbírky: 2800630202/2010, SS: 201802 


Kalendář vám rádi zašleme, stačí napsat na sadba@sadba.org.
Můžete se pro něj zastavit i osobně (Kobyliské nám. 1000/1, Praha 8), rádi vás uvidíme.

Vaše SADBA 

stat se dobrovolnikem

NOVĚ: naše videa

Desítky zajímavých videí pro vás.

 

Pomáhejte s námi

Staňte se členem Klubu přátel a pomáhejte s námi!

  • 700 rupií (260 Kč) - měsíc života dítěte v internátu v Golaghatu (Indie)
  • 50 000 kožských franků (1000 Kč) - snídaně na týden pro 90 dětí v internátu Bakanja (DR Kongo)
  • 30 bulharských levů (400 Kč) - 40 cihel na stavbu školy ve Staré Zagoře (Bulharsko)

Registrujte se ZDE .....

... a pomáhejte s námi!

čra_small

mvcr-logo

Srdečně děkujeme za podporu!