Zakončení 9. ročníku Come in

Zakončení 9. ročníku Come in
9. května 2017

Podařilo se dobré dílo.

O posledním víkendu se uzavřel cyklus podnětných setkání pro mladé muže Come in. Naše společenství se sešlo opět ve Sněžném u Nového Města na Moravě. Zvláštností naše setkání byla přítomnost otce provinciála, který s námi pobyl od pátka do sobotního večera. Za jeho největší přínos považuji proslovenou přednášku na téma povolání. Otec provinciál představil pro mnohé z nás nový pohled na tuto problematiku. Přednáška byla rozdělena na dvě nosná témata, na strukturované povolání, kterým je život v konkrétním stavu a na povolání osobní, na to, kdy si Bůh povolává člověka konkrétním jménem a skrze jméno mu dává dary, aby je využil, a toto konkrétní povolání se realizuje v určitém životní stavu.

Mohu říci, že za naše 4 víkendová setkání se podařilo vytvořit silné, a především přátelské mužské společenství, což je minimálně pro mne veliké bohatství.

Každý víkend měl své nosné téma, kterým jsme se zabývali, tématem uplynulého víkendu byla Cesta k rozhodnutí, ne snad zbrklý plán, co udělat, ale určité návrhy, jak postupovat, což si myslím, že se podařilo u většiny z nás splnit. Obecně lze říct, že hodnocení všech setkání bylo vesměs velmi pozitivní. Nosnou aktivitou byla též mše svatá i vigilie k Duchu svatému, která přispívala k rozvoji našeho duchovního prožitku. Celý víkendem se linula úcta ke sv. Dominiku Saviovi, jehož památku jsme si právě při sobotní mši svaté připomněli.

Pokud by se mne někdo zeptal: „Nelituješ, že jsi ty, v mém případě bohužel jen 3 víkendy, do svého hledání investoval?“ Odpověděl bych „V žádném případě, ani omylem nelituji“

Josef  Mezera

Související galerie

stat se dobrovolnikem

NOVĚ: naše videa

Desítky zajímavých videí pro vás.

 

Pomáhejte s námi

Staňte se členem Klubu přátel a pomáhejte s námi!

  • 700 rupií (260 Kč) - měsíc života dítěte v internátu v Golaghatu (Indie)
  • 50 000 kožských franků (1000 Kč) - snídaně na týden pro 90 dětí v internátu Bakanja (DR Kongo)
  • 30 bulharských levů (400 Kč) - 40 cihel na stavbu školy ve Staré Zagoře (Bulharsko)

Registrujte se ZDE .....

... a pomáhejte s námi!

čra_small

mvcr-logo

Srdečně děkujeme za podporu!