Den salesiánského centra i víkend v blázinci očima Sadby

Den salesiánského centra i víkend v blázinci očima Sadby
29. května 2017

O víkendu 27.–28. 5. 2017 se Sadba zúčastnila oslav Salesiánského centra mládeže v Kobylisích a podívala na populární festival MEZI PLOTY v pražských Bohnicích.

DEN SALESIÁNSKÉHO CENTRA

Výročí 70 let farnosti, 80 let kostela a 90 let od příchodu salesiánů oslavilo Salesiánské středisko mládeže v Kobylisích v sobotu 27. 5. Již od rána probíhal fotbalový turnaj pro děti a mládež, dopoledne Májová pobožnost, chystalo se občerstvení a připravovaly se aktivity pro děti všech věkových kategorií.

DSC_0012

První malí i větší návštěvníci se začali trousit kolem jedné hodiny a brzy zaplnily celý prostorný areál. Po celé odpoledne probíhaly soutěže, hry, tvořilo se, sportovalo, byla možnost prohlédnout si prostory Salesiánského centra, zhlédnout divadelní představení, zúčastnit se besedy i fandit při exhibičním utkání salesiánů, farníků a zaměstnanců nebo zajít na mši svatou (slavnost Panny Marie Pomocnice). Po celý den byla možnost zakoupit si občerstvení a zaposlouchat se do zvuků rytmických dětských písní.  

DSC_0115DSC_0035DSC_0097

 U stánku Sadby jste si mohli odpočinout a ochutnat výborné čaje z nepřeberné zásoby Gambiho exotické čajovny – pro zájemce i s odborným výkladem a zákuskem jako bonus.

DSC_0042DSC_0070DSC_0063
Děti malovaly rybičky a oblékaly indiány nebo jen využily klidného stinného místa k načerpání sil na další řádění ve skate parku.

DSC_0153

Děkujeme organizátorům i všem dobrovolníkům, kteří dětem pomohli připravit krásný den.

MEZI PLOTY

25. ročník festivalu MEZI PLOTY nabídl jako obvykle kvalitní a pestrý program. Vystoupilo zde mnoho známých skupin např. Artmosphere, Mňága a Žďorp, Aneta Langerová, Sto zvířat, Xinl X, Tomáš Klus, Debbi a další (podrobný seznam účinkujících naleznete zde). Festival se již řadu let snaží bourat bariéry i předsudky vůči duševně nemocným a zdravotně postiženým lidem a za léta svého fungování získal popularitu u širokého publika. Letos byl festival Mezi ploty oceněn značkou EFFE Label, která je udělována mezinárodní porotou evropským festivalům splňujícím vysoká kritéria kvality.

DSC_0438V příjemném stínu se u stánku Sadby scházeli po celé dva dny účastníci festivalu: děti přecházely řeku plnou krokodýlů, dávaly napít černoušovi, oblékaly indiány a odnášely si sladkou odměnu. Dospělí byli obohaceni o mnoho informací z misijního působení našich dobrovolníků i o jejich úsměv.

DSC_0442

Martina Mončeková
Sadba

stat se dobrovolnikem

NOVĚ: naše videa

Desítky zajímavých videí pro vás.

 

Pomáhejte s námi

Staňte se členem Klubu přátel a pomáhejte s námi!

  • 700 rupií (260 Kč) - měsíc života dítěte v internátu v Golaghatu (Indie)
  • 50 000 kožských franků (1000 Kč) - snídaně na týden pro 90 dětí v internátu Bakanja (DR Kongo)
  • 30 bulharských levů (400 Kč) - 40 cihel na stavbu školy ve Staré Zagoře (Bulharsko)

Registrujte se ZDE .....

... a pomáhejte s námi!

čra_small

mvcr-logo

Srdečně děkujeme za podporu!